Karlı Hafta Sonu

Karlı Hafta Sonu

Hatay, hafta sonunu karlı geçirdi. Antakya, Yayladağı, Altınözü, Belen ve Hassa yolları zaman zaman ulaşıma kapandı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Yayladağı Altınözü, Belen Belediyeleri, kar küreme ve temizleme çalışmaları yaptı. Hatay genelinde şu an kapalı halde herhangi bir yol olmadığı, verilen bilgiler arasında.

Türkiye genelinde etkisini gösteren kar yağışları, hafta sonunda ilimizi de kapsamına aldı. Geçtiğimiz Cuma günü başlayan kar yağışları, aralıklarla da olsa dün öğleye kadar sürdü. Antakya, Yayladağı, Altınözü, Belen ile Hassa yolları, yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman kapandı. Ancak Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Yayladağı, Altınözü, Belen ile Hassa Belediyelerine bağlı ekiplerin kar küreme ve temizleme çalışmaları sonucu, yolların tamamı trafiğe geçit verir duruma getirildi. Dün öğleden sonra itibariyle Hatay’da kapalı hiçbir yol bulunmuyor.

Yetkililer ve trafik uzmanları, her şeye rağmen, özellikle Yayladağı, Belen, İskenderun ve Hassa yönünde seyreden araç sürücülerinin dikkatli olmasını, fazla hız yapmamasını, kış lastiği ile yola çıkmalarını ve beraberlerinde takoz bulundurmaları gerektiğini hatırlatıyor. -Cemil Yıldız-