Karlısulular Tapu İstiyor

Karlısulular Tapu İstiyor

Devlet buraya okul yapmış, sağlık ocağı yapmış, yollarını yapmış, belediye suyunu vermiş, halk otobüsü tahsis edilmiş, ama köyde çok yerin tapusu yok!

Antakya’ya bağlı Karlısu Mahallesi sakinleri, yıllardır üzerinde oturdukları ev ve işledikleri toprağın tapusunu alamamaktan şikayetçi. Karlısu sakinleri adına kaleme alınan sosyal medya paylaşımında şöyle denildi: “Karlısu Mahallesi doğasıyla, ormanlarıyla, insanıyla muhteşem. Yetkilileri, mahallemizin problemleri ile ilgilenmeye davet ediyoruz.

Karlısu; ‘Mezra, Köy, Belde’ statüsünden mahalle statüsüne geçirilmiş, ama ne hikmetse 1994 yılında kadastro işlemi görmesine rağmen hiç bir mahalleliye tapusu verilmeyerek problemleri çözülememiştir. Şu an Karlısu Mahallesi ormanı, işgal görünümünde! Çok hane, Orman Dairesi’yle mahkemelik durumunda. Bu problem bir an önce çözülmek mecburiyetinde.
Karlısu da şu an 25 evin, Orman Da-iresi’nin dava açması nedeniyle, elektrikleri kesik, halk ise mağdur. Ne hikmetse, yeni yapılan villaların tapusu olmamasına rağmen elektrik kullana-biliyorlar! Adalet, bunun neresinde?
Yetmedi, devlet buraya okul yapmış, sağlık ocağı yapmış, yollarını yapmış, belediye suyunu vermiş, halk otobüsü tahsis edilmiş, ama köyde çok yerin tapusu yok!
Sayın Orman Bakanımızdan, Sayın Hatay Valimizden, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan, İlçe Kaymakamımızdan, İlçe Belediye Başkanımızdan ve Orman Bölge Müdürümüzden çözüm bekliyoruz.”

-Cemil Yıldız-