Kasaplar ‘Hayir’ Dedi Lütfü Savaş’a Seslendi

Kasaplar ‘Hayir’ Dedi Lütfü Savaş’a Seslendi

İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert: “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’ın da kasap esnafımızın bu haykırışına daha duyarlı olacağını umut ediyoruz.”

Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Müftülerde bulunan mezbahanenin özelleştirilmesi ve ihaleye çıkartılması ile ilgili olarak İskenderun Kasaplar Odası’nda bir toplantı düzenledi. İskenderun, Arsuz ve Belen Karma Esnaf Oda Başkanları ile Kasaplar Odası Başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda alınan karar, ‘özelleştirilmesi’ düşünülen Müftüler’deki Mezbahane’nin mevcut haliyle çalışmaya devam etmesi şeklinde oldu.
-ESNAF HAYIR DEDİ-
Yapılan toplantı, mezbahanenin özelleştirilmesi ile ilgili olarak esnaflar arasında mini bir referandum ve seçime de sahne oldu. Mini referandum ve seçime 65 Kasap esnafı katıldı. 51 Kasap esnaf özelleştirmeye HAYIR derken, 14 esnaf ise Evet oyu kullandı.
-SAVAŞ’A MESAJ-
Konuya ilişkin konuşan İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Nevzat Sert, İskenderunlu kasap esnafının çıkarları ve esnafın daha verimli hizmet vermesi için mezbahanenin bu şekliyle çalışmaya devam etmesine karar verildiğini söylerken, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a da seslendi:
“İskenderun’da kasap esnaflarımız ile birlikte toplantı düzenledik. Demokratik bir şekilde herkes fikrini söyledi ve seçim yapıldı. Çıkan sonuca göre, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’ın da kasap esnafımızın bu haykırışına daha duyarlı olacağını umut ediyoruz.” -Tamer Yazar-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)