Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaşıkçı Tepkisi Alman Basınına:

Terör örgütlerinin sözcülüğünü yapmaktan

Terör örgütlerinin sözcülüğünü yapmaktan vazgeçin!

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Alman Gazetesi Der Spiegel’de yayınlanan, ABD Başkanı Donald Trump’ın DAEŞ’la mücadele eski Özel Temsilcisi Brett McGurk’un kaleme aldığı ve bölücü terör örgütü PKK/PYD-YPG’nin sözde lider kadrosunda yer alan Ayşe Hiso’nun ‘Afrin’e Dönüş’ hayallerini içeren makalesine sert tepki gösterdi.
Yaptığı açıklamada, işgal olarak değerlendirilen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin en doğal hakkı olduğunu ifade eden MHP’li Vekil Kaşıkçı, şunları savundu:
“İşgal olarak belirtilen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı, Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı çerçevesinde yürütülmüş ve Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı düzenlenmiştir. Uluslararası hukuka bu kadar bağlı kalınarak ve yüksek düzeyde sivil hassasiyeti gözetilerek icra edilen bu harekâta işgal demek, ancak aymazlık tabiri ile ifade edilebilir.”
Hatay’ın, Afrin kaynaklı olarak son 15 yıldır karşı karşıya kaldığı terör eylemlerini tek tek sıralayarak devam eden Kaşıkçı, “Doğru soru, ‘Türkiye’nin Afrin’de ne işi var?‘ değil, ‘Afrin’in Hatay’da ne işi var?‘ olmalı” dedi. Terörün hedefinde olan Türkiye’nin, gerçekleştirilen harekatlar öncesi, konuyu uluslararası camiadaki tüm muhatapları nezdinde defalarca bilgilendirdiğinin altını çizen Kaşıkçı, “Ancak Batı, her zaman ki bilindik tavrını takınarak yaşananlara sessiz kalmıştır” değerlendirmesinde bulundu. -Cemil Yıldız-