Kaşıkla Verip Kepçeyle Alıyorsunuz

Kaşıkla Verip Kepçeyle Alıyorsunuz

Tokdemir, hükümetin vergi, ceza ve  harçlara yaptığı yüksek zammı eleştirdi

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Parlamentoda yaptığı konuşmada, Hükümetin vergi, ceza ve harçlara yönelik yaptığı yüksek orandaki zammı eleştiri yağmuruna tuttu, “Kaşıkla verip kepçeyle alıyorsunuz” dedi.

Vergi, ceza ve harçlara zammın yüzde 36,2 olduğunu, Resmî Gazete’de yayımlanan tebliğle yeniden değerleme oranına yüzde 36,2 artış yapıldığını söyleyen Tokdemir, bu rakamın, on dokuz yılın en yüksek zammı olduğuna vurgu yaptı.

Vatandaşı kandıramazsınız-

Tokdemir, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Madem enflasyon yüzde 19,95, harçlara niye 36,2 zam yaptınız? Memura, emekliye yaptığınız zam, asgari ücret ortada. Kaşıkla verip, kepçeyle alıyorsunuz. İktidar; tüketici için ayrı, üretici için ayrı enflasyon belirleyerek vatandaşlarımızı kandırabileceğini düşünüyor. Bu şekilde vatandaşlarımızı kandıramazsınız. Çünkü vatandaş her şeyi görüyor. Daha da kötüsü, bizzat yaşıyor. Ekonomik kurtuluş savaşı diyerek, yaşanan sefaletin üzerini örtemezsiniz. Bu savaşı açanlar sizlersiniz, hem de millete karşı açtınız! Ama siz hiç merak etmeyin, kazanamayacaksınız.” -Mehmet ÖZGÜN-