Katliamın 7. Senesinde…Anneler Günü’nün hüznü

Katliamın 7. Senesinde…Anneler Günü’nün hüznü

Geride kalan Anneler Günü’nde anlamlı ziyaretler gerçekleştiren Başkan Güven, Reyhanlı Katliamı’nı ve o gün orada çocuklarını kaybeden anneleri de unutmadı.

Anneler Günü’nün dileğinde dururken, Reyhanlı Katliamı’nı ve o gün orada çocuklarını kaybeden anneleri unutmayan, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, “Bugün, Türkiye’nin en büyük terör saldırılarından, Reyhanlı saldırısının 7. yıldönümü.‬ ‪Üstünden seneler geçse de, acımız baki. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı saygıyla anıyoruz” dedi.
Sosyal medya paylaşımı üzerinden bu dileğini paylaşırken, katliamda kızını kaybeden bir annenin hüznünü de paylaşan Güven, bu anlamlı günde, annelere özel ziyaretler yapmayı da ihmal etmedi. Başkan Güven’in bu konudaki adresi, Pandemi Hastanesi’nde mesaide olan sağlık personellerinin Anneleri ile Şehit Anneleri oldu.
Güven, şu mesajı verdi:
“Büyük fedakarlıklarla çocuklarını büyüten, vatan için evladını toprağa veren Şehit annelerimizi, bu zor günlerde canını hiçe sayarak Pandemi Hastanesi’nde mesaide olan sağlık personellerimizin annelerini, Başkan Yardımcımız ve Meclis üyelerimizle birlikte ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladık.” Tamer Yazar