Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayıp 16 Yaşındaki Çocuk

Edirne’de Bulundu Üç gün

Edirne’de Bulundu

Üç gün önce evinden ayrılarak il dışına gittiği belirtilen 16 yaşındaki erkek çocuğun, bir TIR şoförü himayesinde Edirne’ye gittiği ortaya çıktı. Ali Nurlu’nun başkanı olduğu Hatay Toplum Gönüllüleri Derneği, çocuğun kayıp haberinin alınmasından hemen sonra, kendilerine özgü bir yöntemle arama çalışmaları başlattı.
Ali Nurlu, sosyal medya hesabından, gelişme ile sonrasını şöyle duyurdu:
“Müjde! 16 yaşındaki kayıp çocuğumuz, bir tır şoförüyle beraber, Hatay’dan Edirne Uzun Köprü’ye doğru, bir tamircide çalışmak üzere yola koyulmuş. Kayıp çocuğumuzun babası İbrahim Bey’i ve annelerini, saat 19:30 sularında, bu doğru ihbarla ilgili olarak bilgilendirdik. Babamıza, Edirne’deki tamircinin telefon numarasını aktararak, onunla iletişime girmesini sağladık. Daha sonra çocuğumuzu TIR’la götüren şoföre de, babayı arattırdık. Ben de bizzat bir saate yakın, hepsiyle telefon trafiğinde bulundum. Çocuk, kendi rızasıyla gitse bile, yaşça reşit olmayan bir çocuğun veli izni olmadan seyahatinin suç olduğu hatırlatıldı. Çocuk, Edirne yakınlarında İstanbul Emniyeti’ne teslim edildi.
Doğru ihbarda bulunan Harbiyeli Dürüm City isimli esnaf kardeşimize sonsuz teşekkürler. Yüzlerce paylaşım yaparak domi-no etkisi oluşturan siz yeryüzü meleklerimizden minnettarız.”
Bir başka “Hatay Hayranları Sayfası” adlı sosyal medya hesa-bında da kayıp çocuğun bulunduğu kaydedildi ve şöyle denildi:
“Müjde! Kayıp genç kardeşimiz an itibari ile emin ellerde. Başta Emniyet ve Jandarma ekiplerimize, Hataylı İşadamı, Rıdvanoğulları Şirketler Grubu Sahibi Sayın Emre Rıdvanoğulları’na, Hatay CHP Milletvekilimiz Sayın Serkan Topal’a, yoğun çaba ve yakın ilgilerinden dolayı çok çok teşekkür ederiz. Şu an genç kardeşimiz, Hataylı İşadamı Sayın Emre Rıdvanoğulları ile beraber. Sabah saatlerinde, Hatay’a uçak ile gönderilecektir.
Hatay Hayranları Sayfası olarak, olayın bize bildirildiği an itibariyle elimizden geldiğince Aileye yardımcı olmaya çalıştık. Gerek Milletvekilimiz ve değerli İşadamı Emre Bey ile iletişim kurup, aileye acilen kavuşması adına ellerimizden geleni yaptık. Gerçekten de Emre Bey büyük fedakarlıklar yapmıştır.
Bu durumlarda sizlere bir mesaj kadar yakınız. Beğenen, paylaşan, hayır duaları eden herkese aile adına teşekkür ederiz. Allah, kimsenin başına bu durumları getirmesin, kötü duygular yaşatmasın.”
-Duygu Ertaş-