Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayseri’deki olaylara ilişkin 67 kişi gözaltında

Kayseri’de 7 yaşındaki Suriye

Kayseri’de 7 yaşındaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik istismar iddiaları, Türkiye’de büyük bir infiale yol açtı. Yetkililer, olayla ilgili detayların yayınlanmasını engellemek için yayın yasağı getirdi. Şehirde yapılan operasyonlar sonucunda 67 kişi gözaltına alındı ve soruşturma derinleştiriliyor.

Bakanlık’tan açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da ‘’Dün akşam saatlerinde Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde Suriye uyruklu I.A adlı şahıs, akrabası olan Suriyeli bir kız çocuğunu taciz etmesi üzerine, çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edilmiştir. Konuyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır. Ancak daha sonra vatandaşlarımız bu bölgede toplanmış, insani değerlerimize yakışmayan bir tavırla yasa dışı hareket ederek Suriye uyruklu şahıslara ait ev, iş yeri ve araçlara zarar vermiştir. Söz konusu eylemlere güvenlik güçlerimizin müdahalesi esnasında 67 şahıs gözaltına alınmıştır. Toplanan kalabalık saat 02.00’dan sonra dağılmıştır. Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz tüm suç ve suçlularla mücadelesini dün olduğu gibi bugün de sürdürmektedir. Yüce Türk Adaleti, suçlulara hak ettikleri cezaları vermektedir. Halkımızın kamu düzenini, güvenliğini ve insan haklarını gözetmeden çevreye zarar vermesi kabul edilemez. İnancımızda, medeniyet değerlerimizde, Aziz Milletimizin sicilinde olmayan yabancı düşmanlığına müsaade edemeyiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’ İfadelerine yer verdi.

Yayın yasağı getirildi

Çocuğa yönelik yaşanan bu üzücü olay, Kamuoyunda büyük endişe ve tepkilere yol açarken, yerel yetkililer olayın aydınlatılması için çalışmalarını sürdürüyor. İstismar iddialarının ayrıntıları ve soruşturmanın gelişmeleri hakkında Kayseri, Melikgazi Eskişehir Bağları bölgesinde yaşanan olayla ilgili Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği, Kayseri’de yaşanan olaylara ilişkin yayın yasağı kararı aldı. Hakimlik, soruşturma dosyası hakkında kısıtlama kararı da verdi. – Mehmet Durmaz-