Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kazananlara Ödül; Hatay Mutfağı Yemekleri …

“Operasyon-Savaş Şehri” yarışmasının çekimleri

“Operasyon-Savaş Şehri” yarışmasının çekimleri Antakya’da tüm hızıyla devam ediyor

      Antakya’da kurulan oyun platosunda, Türkiye ve farklı ülkelerden yarışmacıların katıldığı çeşitli programlar düzenleniyor. Amanos Dağları eteklerindeki Kisecik Mahallesi kırsalında 90 dekarlık alana kurulan platoda “Operasyon-Savaş Şehri” yarışma formatlı dizinin çekimleri heyecanlı anlara sahne oluyor.

      Platoda, yapımcılığını Bekir Gündoğdu ve Serkan Tuğcu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Emrullah Kaymaz’ın yaptığı ve Hasan Yalnızoğlu’nun sunduğu “Operasyon-Savaş Şehri” yarışmasının çekimleri tüm hızıyla sürüyor.  Sosyal medya fenomenlerinin yer aldığı yarışmada, kazanlara ödül olarak Hatay mutfağının yemekleri veriliyor. Plato, Azerbaycan ve İranlı yarışmacılara da ev sahipliği yapıyor.

Dünyada bu proje için kurulmuş en büyük alan …

      Platoyu ziyaret eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, formatın yerli ve milli olmasından etkilendiğini belirterek, “Hatay’ın kültürünün, medeniyet birikiminin, coğrafi güzelliklerinin, gastronomisinin tanıtılacağı çok güzel bir program olacak. Birçok ülkeden sporcu gelip şehrimizde yarışacak. Bu platform şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına katkı yapacak” ifadesini kullandı.

      Programın yapımcılarından Bekir Gündoğdu da askeri simülasyon üzerine olan oyunda kimseye zarar gelmediğini belirtti.

Çekimlere ilk Azerbaycan ile başladıklarını aktaran Gündoğdu, şunları kaydetti: “Bölümler çekilmeye devam ediliyor, şimdi de Türkiye çekimlerine de başladık. Ünlü fenomenler, milli sporcular, oyuncular ve dünya şampiyonlarından oluşan 20 kişilik bir kadro kurduk. 10’ar kişilik iki takım oluşturuldu. Yarışmacılar platoda çadırlarda kalıyor. Oyunun kuralı kapsamında bir öğün yemek veriyoruz. İkinci yemek için oyunu kazanmak zorundalar. Burası, dünyada bu proje için kurulmuş tek ve en büyük alan.”

      Mehmet ÖZGÜN