Kendileri küçük, yürekleri büyük öğrenciler

Kendileri küçük, yürekleri büyük öğrenciler

Harçlıklarıyla 6 Aileye Erzak Aldılar

Defne ilçesi Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi 9-B sınıfı öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla, ilimizde ihtiyaç sahibi 6 aileye gıda desteğinde bulundular.

Hatay Toplum Gönüllüleri Derneği’nin aracılık ettiği organizasyonda, Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla gıda maddesi aldılar ve topladıkları bu gıda maddelerini de torbalar halinde 67 aileye adres teslimi şeklinde verdiler. Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanı Ali Nurlu, duygulandıkları bu güzel girişim dolayısıyla öğrencilere birer “Teşekkür Belgesi” verdi ve örnek olması dileğinde bulunurken de şu değerlendirmeyi yaptı.

“Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi 9/B sınıfının öğrencileri, birbirlerine hediyeler almak için yılbaşı çekilişinden vazgeçip, ihtiyaç sahibi 6 aileye, tam kapsamlı erzak-gıda-tavuk poşetleri hazırlamışlardır. Gecekondulara, çıkmaz sokaklara, kiremitli evlere sahip çıkma cesareti gösteren çocuklarımıza milyonlarca teşekkürler. Dünya üniversitelerinde bir tez olarak okutulması gereken bu insanlık girişimi için çocuklarımıza, siz Toplum Gönüllüleri adına teşekkür belgesini sunduk. Teşekkürler, yüreği insanlık ve yoksulluğa çarpan dev yürekli çocuklar. Teşekkürler, yüreği yufka, ruhu güzel öğrenciler. Teşekkürler, adam gibi adam çocuklar. Teşekkürler, Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nin insancıl çocukları.”

-Cemil Yıldız-