Kentin, Bayrak Ve Flamalarla Süslenmesi Gerekmiyor mu?

Kentin, Bayrak Ve Flamalarla Süslenmesi Gerekmiyor mu?

Hatayspor, ligin 5 puan farkla lideri, şampiyonluğun en büyük adayı…

Spor Toto Birinci Ligi’nde ilk yarının bitmesine 3 hafta kala liderliği 5 puan farkla elinde bulunduran Hatayspor, şampiyonluğun da en büyük adayı iken, kentte, bu avantajı ve iddiayı destekleyecek, taçlandıracak hava hala yok. Antakya ve Defne caddeleri, sokakları ile alanlarına Bordo-Beyaz renkte bayrak ve flamaların asılması zamanı gelmedi mi?
Şampiyonluğun en büyük adayı bir takım, kendi sahasında, uygun hava koşulları ve uygun zeminde, 2500 seyirciye mi oynamalı?
Bordo-Beyazlı ekibin Süper Lig’e çıkmasını sabırsızlıkla bekleyen, candan ve samimi desteklerini esirgemeyen taraftarlar bu soruları sorarken, kentin her tarafının, şampiyonluk heyecanı uyandıracak şekilde bayraklarla donatılması istendi.
Bir spor uzmanı şöyle diyor:
“Süper Lig’i hiç görmeyen, geçen sezon kıyısından dönen, ancak bu sezon işi şansa bırakmak istemeyen Hataysporumuz, 2000 seyirciye oynuyor. Sonra da futbolcuyu, yöneticiyi, hocayı tartışmaktan başka bir şey yaptığımız yok. Bence onlar görevini iyi yapıyor. Biz taraftarlar olarak, görevimizi yapmıyoruz. Başka ilimizde olsaydı, şehir, panayıra çevrilirdi. Stat tıklım tıklım olurdu. Şehir olarak havaya girersek, topçuların performansı artar, onlar da şampiyon gibi oynarlar. Haydi Hatay, baharda şenlik var.”
Antakya’nın tanınmış harita teknisyenlerinden, Antakya Kadastro eski Müdürü İsmail Öztürk, mimar oğlu ile birlikte çalıştırdığı işyerini Hatayspor bayraklarıyla donatanlardan. Öztürk, kent halkına çağrıda bulunurken, “Hatayspor hepimizin. Elimizdeki avantajı, takımımızı destekleyerek devam ettirebiliriz. Antakya ve Defne Bordo-Beyaz renklerle bezenmeli, donatılmalı” diyor. -Cemil Yıldız-