Kevin Sonı Ameliyat Oldu

Kevin Sonı Ameliyat Oldu

5-6 ay sahalardan uzak kalacak

Hatayspor’un Kamerunlu milli futbolcusu Kevin Soni, ameliyat oldu. Geçtiğimiz hafta sonunda Kayserispor maçında oyuna girdikten 12 dakika sonra girdiği bir pozisyonda sakatlanarak sahayı sedye ile terk etmek zorunda kalan Kevin Soni’ye yapılan muayene ve tetkikler sonucunda, oyuncuya, sol kalça rectus femoris tendon yaralanması tanısı konuldu. Kevin Soni, İstanbul’da, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde Prof.Dr.Ömer Taşer ve ekibi tarafından ameliyat edildi.

Bordo-Beyazlı Kulüp’ten, operasyonla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Kayserispor maçında sakatlanarak oyundan çıkan Kevin Soni’ye yapılan muayene ve tetkikler sonucunda, sol kalça rectus femoris tendon yaralanması tanısı konulmuştur. Oyuncumuz, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde, Prof. Dr. Ömer Taşer ve ekibi tarafından ameliyat edilmiştir. Oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.”

5-6 Ay Yok

Bu arada Yunanistan’dan büyük ümitlerle, transferin son günü, son saatlerde Türkiye’ye özel uçakla getirtilen Kevin Soni’nin, oyuna girdikten 12 dakika sonra sakatlanması hem futbolcu hem kulüp açısından büyük şanssızlık olarak yorumlandı. Bordo-Beyazlılar, büyük ümit bağladıkları Kamerunlu milli futbolcuyu özel uçakla yurda getirmişti.

Ameliyat sonrası, Kevin Soni’nin büyük olasılıkla 2023 yılı Şubat ayına kadar forma giymesinin mümkün olmadığı kaydedildi.