Kick Boks ve Dans Sporcuları Gs İl Müdürlüğünde

Kick Boks ve Dans Sporcuları Gs İl Müdürlüğünde

1 Dünya Şampiyonu, 6 Dünya 2.si, 7 Dünya 3.sü var…

Hatay Büyükşehir Belediyespor’un Türkiye ve Dünya Şampiyonu sporcuları, Kick Boks Eğitmeni Murat Akman ve Dans Eğitmeni Yeşim Teker’le, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’i ziyaret etti. Birbirinden başarılı sporcuları karşısında görmekten memnuniyet duyduğunu belirten İl Müdürü Gevrek, Hatay’dan Türkiye ve dünya şampiyonlarının çıkmasının gurur verici olduğunu ifade etti.
Kulüp Başkanı Zekiye Yiğitbaşı, derece elde eden, Türkiye dereceleri olan sporcularla gururlandıklarını, takım olarak da birçok spor dalında önemli sonuçlar elde ettiklerini bildirdi ve şu mesajı verdi:
Gerek takım, gerek bireysel sporlarda olsun, bugüne kadar Kulübümüzün mutlak hedefi hep şampiyonluklar oldu. Türk sporuna ve milli takımlara oyuncu yetiştirmek için var gücümüzle çalıştık. Katıldığımız turnuva ve şampiyonalarda elde ettiğimiz başarılarla gururlandık. Hiç şüphesiz bize bu imkanı sağlayan, Onursal Başkanımız Lütfü Savaş’tır. Onun verdiği desteklerle, hem Kulübümüz hem de şehrimiz, başarılarla anılmaya devam edecek.
İl Müdürümüz Sayın Murat Gevrek’e, nazik ev sahipliği için teşekkür ediyorum.”
Zekiye Yiğitbaşı, elde ettikleri başarılar ve madalyalarla ilgili de şu bilgilendirmede bulundu:
“Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası’nda, 7 branşta; 1 Dünya Şampiyonluğu, 6 Dünya ikinciliği, 7 Dünya üçüncülüğü, Türkiye Kulüplerarası 6. Etap Salsa Şampiyonası’nda 18 kupa ve 31 madalya. 49 Sporcu, 48 başarı!
Hatay Büyükşehir Belediyespor olarak, 2022 Kocaeli Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na ise 49 sporcuyla katıldık. 38 1.lik, 9 2.lik ve 2 3.lük elde ederek, şampiyonayı takım olarak başarıyla tamamladık. 49 sporcumuzun 48’i, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.” -Mehmet Durmaz-