Kılıçdaroğlu Hatay BŞB’de

Kılıçdaroğlu Hatay BŞB’de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük ilimiz gezi temas ve incelemeleri sırasında, önceki gün Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni (BŞB) ziyaret etti. Başkan Lütfü Savaş, Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “hoş geldiniz” dedikten sonra, “10 yıldır, şartların daha da zorlaştığı bir ortamda hizmet üretmeye çalışıyoruz. Yaptığımız en önemli çalışma, Hatay’ın birlik, beraberlik ve bütünlüğünü gerçekleştirmek ve aynı zamanda geleceğe umutla bakmasını sağlamaktır” dedi.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na, ziyareti sırasında, Hatay’ın bir şantiye alanı gibi olduğunun altını çizen Hatay BŞB Başkanı Savaş, şöyle devam etti:
“Erzin’den Yayladağı’na kadar her yerde, özellikle altyapı çalışması yürütüyoruz. Göreve geldiğimizde; yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon şebekesi, arıtma tesisi olmayan ilçelerimiz vardı. Şu anda 13. arıtma tesisini yapıyoruz. Sanayi sitelerinin altyapısını, yollarını ve ihtiyaçlarını biz gideriyoruz. Gidecek çok yolumuz, atacak çok adımımız var.”
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, Başkan Lütfü Savaş için şunları söyledi:
“Var olan kaynakları en verimli şekilde kullanarak hizmet etmeniz, Hatay halkının takdirini almış. Yaptıklarınızı görüyor, yakından takip ediyoruz. Sınırlı kaynaklarınızı çok verimli kullanıyorsunuz. Görevinizi başarıyla yapıyorsunuz. Yerel yönetimle halk arasında sıcak, samimi ve güvene dayalı bir ilişki kurmuşsunuz. Çalışmalarınızdan çok memnunuz. Güzel hizmetleriniz için size teşekkür ederim.” -Cemil Yıldız-