Kılıçdaroğlu…

Kılıçdaroğlu…

Mülakat Skandalı” üzerine MEB’e gitti, kapılar yine kapanınca da, yapılanlar için “Yazıktır, günahtır” dedi.

İktidarımızda, Mülakat Belasını Kaldıracağız!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) alımını yapacağı öğretmen adayları arasında, KPSS’de Türkiye dereceleri elde etmelerine rağmen mülakatta elenen, tercih yapmaları engellenen onlarca, yüzlere, binlerce adayın hakkını aramak üzere dün Milli Eğitim Bakanlığı’na gitti.

Bir süre önce TÜİK kapısından, kapılar kapatıldığı için geri dönmek zorunda kalan CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün de MEB’de kapılar kapatılınca, içeriye giremedi. Açıklamasını, kilitlenen MEB kapısı önünde yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, özetle şu mesajı verdi:

“KPSS’de 85-90-95 puan alan, Türkiye derecesi elde eden öğretmen adayı kardeşlerimiz, mülakatta elendi, hakları gasp edildi. Benim buna karşı çıkmak, en doğal görevim, boynumun borcudur. Yapılanlar, gençlerimiz için memleketimiz için yazıktır, günahtır. Gencecik evlatlarımızın geleceği çalınıyor.

Mülakatta, daha önceki puanlamada -3 yada +3 uygulamasını neden kaldırdılar? Ne demek, KPSS’de 95 puan alan 55 puanla mülakatta eleniyor! Büyük haksızlığa uğrayan bu arkadaşlarımın huzurunda, milletime açık ve net söylüyorum. Sözüm söz. Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda, bu mülakat belasını kaldıracağız.” -Cemil Yıldız-