Kimin görevi ise yazıklar olsun ona!

Kimin görevi ise yazıklar olsun ona!

Hastane Acil Servis yolu, çamur deryası…

Hatay’ın Dörtyol ilçesine Avrupa ülkelerinden gönderilen toplam 800 Milyon Lira destekle yaptırılan devlet hastanesinin “acil servis” yolu yok! Evet, yanlış okumadınız! Hastanenin acil servisine giden yol yok! Halen fiili yol, çukurlarla kaplı ve çamur deryasına dönüşmüş durumda.

Bu yolun yapımı ile ilgili, Hatay Büyükşehir olsun, Dörtyol İlçe Belediyesi olsun, yetkili ve sorumlu kim olursa olsun, Dörtyollulara reva görülen bu durum, kabul edilemez! Nedeni ne olursa olsun, hastane acil servisine gelen ambulansların yolu beton asfalt olmalı. Buna hakkınız yok!

Dörtyollu bir okurumuz, üzüldüğü olayı şöyle paylaştı:

“İnsanın aklı almıyor. Tamam, hastanede ayrı sorunlar var, ama yeni yapılan bir hastanenin aciline giden yol nasıl tangır tungur çamur içinde olabilir? Yani birisi çıkıp da ‘ya acil çok ters bir yere yapıldı zaten, bari şu yol böyle olmasın’ demez mi ?

Acil servise götürülen hasta, ne demek? Acil vakadır! Acilen hastaneye yetiştirilmelidir! Ağır vaka, hastaneye nasıl yetiştirilecek? Bu çukurla kaplı çamur deryası yolla mı? -Haber/Cemil Yıldız-