Kimyeci’nin BŞB’den istekleri var…

Kimyeci’nin BŞB’den istekleri var…

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, üç gün önceki Büyükşehir Meclisi’nde yaptığı konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi’nden beklentileri olduğunu söyledi. Kimyeci’nin, Meclis’teki konuşmalarında yer alan istekler paketinden ana başlıklar şöyle:
-Büyükşehir Belediyesi, Uzun Çarsı ve çevresindeki tarihi mekanlara sahip çıksın. Biz, peyzaj ve çevre düzenlemesini yapmaya hazırız.
-Eski Buğday Pazarı’nı düzenledik. Daha da güzel olacak. Çarşıda ihtiyaç olan yerlerin restorasyonunu Büyükşehir Belediyesi’nden talep ediyoruz.
-Esnafımız adına talep ediyoruz. Yalnızca 90 metresi yapılan Uzun Çarşı Üst Örtü Cephe İyileştirme Projesi’nin tamamlanmasını istiyoruz.
-Büyükşehir Başkanı’nın her türlü karalama kampanyasına rağmen, Emek ve Aksaray Kentsel Dönüşüm Projesi milletimizin desteğiyle gerçekleşiyor.
-Antakya’mızın çarpık yapılaşmasının giderilmesi, can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik projenin desteklemek yerine karalanması manidar.
-% 50’si yeşil alan, % 19’u bina oturum alanı, okul, cami, kent meydani, karakol, semt pazarı olan bu vizyon projeyi karalamak yanlıştır.
-Size az para veriliyor, projeye onay vermeyin diyerek vatandaşımız yanlış bilgilendiriliyor.
-Kentsel Dönüşüm Projemizi karalayıp, ‘Hayır’ broşürü bastırıp, vatandaşı yalan, yanlış bilgilendirenleri kınıyorum.
-Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan, apartmanlardan Asi Nehri’ne akan kanalizasyon sularını engellemesini, kötü koku, sivrisinek ve görüntü kirliliğine son vermesini bekliyoruz. -Mehmet Özgün-

(Visited 1 times, 1 visits today)