Kırıkhan ilçesindeki tarihi okulda…

Kırıkhan ilçesindeki tarihi okulda…

Restorasyon çalışmaları devam ediyor

Tarihi bina tekrar güzel görünümüne kavuşacak

      TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, restorasyon çalışmaları devam eden Kırıkhan ilçesindeki tarihi okulun, tarihi binanın tekrar güzel görünümüne kavuşacağını söyledi.

      Kırıkhan ilçesinde bulunan tarihi Sarı Okul’da restorasyon çalışmaları devam ediyor. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, tarihi yapıda Valilik, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve Kırıkhan Belediyesi tarafından başlatılan çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Bilim ve sanat merkezi olacak …

      Geçmişte Ermeni Sıbyan Mektebi olarak inşa edilen, daha sonra ilk ve ortaokula dönüştürülen tarihi binadaki çalışmaların haziran ayına kadar bitirilmesinin planladığını aktaran Yayman, burasının bilim ve sanat merkezi olacağını belirtti. 

      Tarihi binanın yapılacak çalışmalarla tekrar güzel bir görünüme kavuşacağını anlatan Yayman, “Hatay’ımıza AK Parti olarak çok sayıda kalıcı eser yaptık. Geçmişten kalan eserleri de kaderine terk etmiyoruz. Bu noktada Kırıkhan’ımızın önemli yapılarından olan bu okulu da kaderine terk etmedik” dedi.

      Mehmet ÖZGÜN -AA-