Kırıkhan’a Hükümet Konağı

Kırıkhan’a Hükümet Konağı

İhale, bayramdan hemen sonra, 5 Ağustos’ta…

Bölge Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleri sonucunda, Kırıkhan ilçesine yeni hükümet binası kazandırılıyor. Proje çalışmaları tamamlanan Kırıkhan Hükümet Binası Yapım İşi İhalesi, bayramdan hemen sonra 5 Ağustos günü yapılacak.
Bölge Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan yeni hükümet konağının yapımıyla ilgili bir açıklamasında, “Büyüyen ve gelişen şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, seçim dönemi söz verdiğimiz yeni hükümet konağımızda sona geldik dedi.
Milletvekili Yayman, konuyla ilgili şu bilgiyi verdi:
“5 Ağustos tarihinde, TOKİ tarafından ihaleye çıkılacağının müjdesini vermek isterim. Değerli hemşehrilerimize ve aziz milletimize hayırlı uğurlu olsun.
Kırıkhan ilçesi, aldığı göçler ve barındırdığı büyük tarımsal ve ekonomik potansiyelle daha büyük ‪bir hizmet binasına ihtiyaç duyuyordu. Yeni hükümet konağı, hem bu ihtiyacı karşılayacak hem de şehre yeni bir kimlik ve meydan kazandıracak.”‬‬
Yeni hükümet konağının, eski hükümet konağının bulunduğu yerde yapılacağını ve şehre büyük bir meydan kazandıracağını belirten Yayman, devamla, “Yaklaşık 8 bin metrekare kapalı alana sahip olacak bu bina, şehrimizin sembollerinden biri olacak ve ilçemize yeni bir kimlik kazandıracaktır” ifadelerini kullandı.
Hazırlanan projeyle, yeni hükümet konağı, mevcut binanın hemen arkasına yapılacak ve önünde büyük bir kent meydanı olacak. Halen alanda bulunan karakol binasının yıkılmasıyla, şehrin nefes alacağı bir meydan ortaya çıkacak. Süs havuzlarının, oturma gruplarının ve anıtsal ağaçların bulunduğu projenin, ilçemiz halkı arasında ilgi göreceğini umuyoruz.”
Milletvekili Yayman, konuşmasının sonunda, bu dev eserin hayata geçmesinde emeklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti. Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un da, projeyi uzun takipleri sonucu şehrimize kazandıran Milletvekili Hüseyin Yayman’a, projeye onay veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. -Cemil Yıldız-