Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kirletenler kazandı…

Artık temizlemiyoruz da! UNDP

Artık temizlemiyoruz da!

UNDP Türkiye, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliğindeki “Hatay için İklim Eylemi” Projesi, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi hedeflemiş. Peki, eldeki bu “vazgeçmişlik”, bu mücadele adına ne anlatmış?

Bir tarafta, dalından henüz koparılmış nergisleri Asi Nehri’nin kıyısında satanlar, diğer tarafta aynı nehrin Antakya kent merkezindeki haline karışan kirlilik, çöp dağları! 2022 senesini yorgun, kirli, bakımsız ve unutulmuş bir şekilde geride bırakan Asi Nehri, 2023’te ne bekliyor olabilir?

-2 BELEDİYE!-

Bu kenti yöneten iki belediye (Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi) olduğunu hatırlatanlar, son birkaç senesini belediye yönetimlerinin ilgisizliği nedeniyle, utandıran bir halde geçiren nehir için çevrecilerin de sessiz kalışını da eleştiriyor.

U.Ş. >> Yeni sene bana ne getirir bilmiyorum, ama bu kente, onu yönetebilecek insanları getirir umarım!

K.H. >> Bir misafirimiz geldiğinde, şu görüntü nedeniyle utanıyorum açıkçası! Ben utanıyorum da yöneticiler ne yapıyor, merak ediyorum!

Y.İ. >> Bazen bu konuda konuşanlar, “şehir çok kirli” diyor! Şehir ne yapsın, içinde yaşayanlar bu kadar kirliyken! Şehir değil, insanları kirli!

O.C. >> İşleri gereği farklı ülkeler gezen, gören kent yöneticilerimiz, geri döndüklerinde, şu hale bakıp da bir şeyleri fark etmiyor mu sahi? Mesela, bu kent için ‘çok şey’ yaptıklarını iddia edip durmayı bir kenara bırakıp, gerçekten de artık bir şey yapmaları gerektiğini düşünmüyorlar mı?

R.V. >> Şu şehrin dili olsa, ne küfrederdi bize ama…

Tamer Yazar