Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kısa Kısa Haberler

Saınt Pıerre Bayramı Bugün


Saınt Pıerre Bayramı Bugün

Antakya Saint Pierre ve Paul Bayramı, bugün kutlanıyor. Bugün saat 10.00’da Saint Pierre bahçesinde, Vatikan’ın Türkiye Büyükelçisi, Antakya Ortodoks Patriği Temsilcisi, Katolik ve Ortodoks Papazlarının da katılacağı törende ilahiler okunacak, kutsal kitap İncil’den okumalar gerçekleştirilecek ve barış için dualar edilecek. Bugün ayrıca saat 16.00’da, Antakya Katolik Kilisesi bahçesinde ayin düzenleniyor.

 Samandağ Festivali Sanatçıları

Samandağ Kalkındırma Derneği ile Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde gerçekleşecek olan ve bu yıl 22.si düzenlenen Samandağ Evvel Temmuz Festivali’ne katılacak ünlü sanatçılar belli oldu. Festival programında panel ve konferanslar öne çıkarken; savaş, ekonomik kriz ve demokrasi mücadeleleri, konu başlıklar dikkat çekiyor.

Samandağ’da 4 günlük festivalde sahne alacak sanatçılar şunlar:

112 Temmuz: Mengene

12 Temmuz: Hazan Beşir

13 Temmuz: Hirai Zerdüş

14 Temmuz: Suavi ve Grup Nidal

Harbiye’de 30 Kök Hint Keneviri Ele Geçti

Hatay Narkotik Polisi, ilimiz Defne ilçesi Harbiye kırsalında, bir evin bahçesinde ekili durumda toplam 30 kök hint keneviri ele geçirdi. Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, 27 Haziran Pazartesi günü şüpheli A.A.’nın Defne Harbiye Mahallesi’nde bulunan ikametinde yapılan aramada, boyları 20 ile 220 cm arasında değişen 30 kök hint keneviri ele geçirildi. Olayla ilgili olarak A.A. hakkında 2313 SKM suçundan adli işlem yapıldı.


Salgının tablosu

Sağlık Bakanlığının haftalık Kovid-19 verilerine göre, 13-19 Haziran’da 10 bin 954 kişinin testi pozitif çıktı, 19 kişi hayatını kaybetti.

Süre uzatıldı

“193 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu Geçici 67. Maddesi’nde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, 30 Haziran 2022’de sona eren Türk lirası mevduatları için stopaj desteğinin süresi 31 Aralık 2022’ye uzatıldı.

Yüzde 90 büyüdü

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) verilerine göre, yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları, son bir yılda yaklaşık yüzde 90 büyüyerek, Mayıs ayı sonunda 760 milyar lirayı aştı.

2.El Araç Piyasası

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla, ikinci el araç piyasasında hareketlilik yaşandığını ve fiyatlarda yukarı yönlü artış görüldüğünü belirtti.

Vergi düzenlemesi

Vergi incelemelerinde uyulacak usul ve esaslar yeniden düzenlendi. Buna göre, vergi incelemesi yapmaya yetkili olanların incelemeye başlama süresi 30 günden 15 güne düşürüldü.

Bakanlık verisi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülen “koruyucu aile” modeli kapsamında, bu yılın Mayıs sonu itibariyle, devlet korumasındaki 8 bin 695 çocuk, 7 bin 178 koruyucu ailenin yanında yaşamını sürdürüyor.

Emekliye teklif

Türkiye Finans’tan emeklilere yönelik fırsatlar… Emekli maaşını Türkiye Finans’a getiren müşteriler, 3 bin 500 TL’ye varan tutarda promosyon ödemesi almaya hak kazanıyor.

Resmi Gazete’de

TBMM’de 23 Haziran’da kabul edilen ve kamuoyunda “6. Yargı Paketi” olarak bilinen Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Personel alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 25 sözleşmeli personel alacak. Başvurular, 6 Temmuz saat 23.59’a kadar elektronik ortamda alınacak.

Petrol ithalatı

Türkiye’nin toplam petrol ve petrol ürünleri ithalatı, Nisan’da, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,1 artarak 3 milyon 933 bin 497 ton oldu.