Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

Mıstıkoğlu Ailesi Yaslı
İran uçağındaki 13 kadından 1’i kuzen kızı…
Dubai’den İstanbul’a dönerken İran’da düşmesi sonucu ölen Türk özel Jet uçağındaki 13 kadın yolculardan biri, Hatay eski Milletvekili Levent Mıstıkoğlu’nun kuzeninin kızı. Mıstıkoğlu, yayınladığı kısa mesajında, “Kuzenimin kızı Ayşe Andı. Hayatının baharında, İran’daki uçak kazasında kaybettik. Acımız çok büyük” dedi.

Meteoroloji’den şiddetli yağış uyarısı
Meteoroloji, bugün sabah erken saatlerinde kentte sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji duyurusu şöyle:
“Yapılan son değerlendirmelere göre; dün öğleden sonra Doğu Akdeniz’in doğusunda etkisini artırarak yaşanan gök gürültülü sağanak yağışın bu sabah saatlerine kadar Hatay’ın Erzin, Dörtyol, Hassa, Payas, Arsuz, İskenderun ve Samandağ ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/ metreka-re) olacağı tahmin edilmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın kuvvetli yağışın neden olabileceği olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, heyelan, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önemle rica olunur.”

Hatay’da İlinde 924 Suriye Şirketi
İlimiz Hatay’da, resmi verilere göre, Suriyeliler tarafından kurulmuş olan 924 firma var. Bunların 7 tanesinin Anonim Şirket, 899 tanesi Limited Şirket, 18 tanesi ise şahıs firması olduğu kaydedildi. İlimizde halen toplam 14.135 şirket bulunuyor.

MEB’de Görevde Yükselme Sınavı
1 Nisan’da…
Milli Eğitim Bakanlığı’nın taşra teşkilatı, İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri şube müdürü kadrosuna görevde yükselme suretiyle atama için başlatılan süreçte, Görevde Yükselme Yazılı Sınavı 1 Nisan 2018 tarihinde saat 14.30´da yapılacak. 1 Nisan 2018 tarihinde saat 14.30’da yapılacak olan Şube Müdürlüğü yazılı sınavının başlama saatinin 14.30 yerine 15.00’e alındığı bildirildi. Yazılı açıklamada, “Buna göre, söz konusu yazılı sınav 1 Nisan 2018 tarihinde saat 15.00’da başlayacaktır. Tüm adaylara önemle duyurulur” denildi.

Defne Belediyesi Futbol Turnuvası:
Başvurular Bugün Son
Defne Belediyesi’nce bu yıl 4.sünün gerçekleştirileceği Defne Belediyesi Mahallelerarası Futbol Turnuvası’na başvurular bugün tamamlanıyor. Turnuva maçları 26 Mart günü başlıyor. Defne Belediyesi yetkilileri, bir diğer adı ile “Dostluk Turnuvası”na olan katılımın yoğun olduğu bilgisini verdi.
Defnelilerin bir araya gelerek, dostluk, birlik ve beraberlik içinde güzel bir dayanışmanın sürdürülmesinin amaçlandığı Defne Belediyesi Mahallelerarası Futbol Turnuvası’na başvuru yapmak isteyenler, www.defnebel.tr ve www.facebook.com/defnebel/ adreslerinden turnuva yönetmeliğini indirebilecekleri gibi, 444 53 24 numaralı Halk Masası’ndan müracaat ile ilgili bilgi alabilirler.

Öğretmen Zeyfeoğlu ile Fatma Kardeşlerin acılı günü
BABA VEFATI…
Antakya ilçesine bağlı Büyükdalyan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Şemsettin Zeyfeoğlu ile kardeşi, Defne ilçesine bağlı Samankaya Muti-Zöhre Mahanoğlu İlkokulu Öğretmeni Fatma Kılagöz Kardeşler baba acısı yaşadı. Baba Zeyfeoğlu vefat etti. Merhumun cenazesi dün saat 15.00’te Dursunlu Mahallesi mezarlığında defnedildi.
ANTAKYA, merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diler.

Şenköy’de Kan Bağışı Pazar Günü
Şenköy Halk Meydanı’nda 18 Mart Pazar günü kan bağışı kampanyası düzenleniyor.
Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde mücadele eden kahraman Mehmetçiklere destek olmak amacıyla, Şenköy Muhtarlığı öncülüğünde Türk Kızılayı ile yapılan görüşmeler sonrasında Kan Bağışı Kampanyası düzenlenmesi kararı alındı. 18 Mart Pazar günü Şenköy Muhtarlığı önünde gerçekleştirilecek olan Kan Bağışı Kampanyası saat 13.00’te başlatılacak. Kampanyada yaklaşık 100 ünite kan bağışı yapılması bekleniyor.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde, yarınki kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Mayadalı, Ziyaret, Kıyıgören, Boynuyoğun ve Yarseli Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası
Antakya İlçesi Apaydın ve Bohşin Mahallelerine 9:45-15:30 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Arpaderesi Mahallesi Dostlar, Çağan, Akgün, Başak Sitesi ve Pamir Sokaklara 9:00-16:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Koçören, Toygarlı, Çınarlı, Hüseyinli, Çökek ve Orhanlı Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası
Kırıkhan İlçesi Adalar, Torun, Sucuköy, Özkızılkaya, Muratpaşa, Kamberlikaya, Gölbaşı, Çiloğlanhüyüğü ve Baldıran Mahallelerine 9:00-16:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Gülova Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Bayır Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Kışlak Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında AG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek