Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

Soylu yarın Hatay’da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yarın Hatay’a geliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yarın Hatay’a gelerek Ak Parti il binası önünde halka hitap edeceği öğrenildi.
Bakan Soylu’nun yarınki il binası programı 18.30’da. Bakan Soylu’nun daha önce de Kırıkhan’da konuşma yapacağı öğrenildi.

FETÖ şüphelisi Cezaevi önünde yakalandı
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Hatay 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ şüphelisi M.F.K. adlı kadın dün Osmaniye’de, cezaevindeki eşini ziyarete gittiği sırada yakalandı. Yakalanan FETÖ şüphelisi M.F.K. adlı kadının Hatay’a getirildiği ve mahkemeye çıkarıldığı öğrenildi.

CHP’nin Cesur Yüreği;
İnce, Pazar günü geliyor
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Partisinin referandum çalışmalarına katkı vermek üzere hafta sonunda Hatay’a geliyor. Siyasi kulislerde “Cesur Yürek” lakabıyla bilinen CHP Milletvekili Muharrem İnce, 26 Mart Pazar günü Hatay’da olacak. İnce’nin, Pazar günkü Hatay referandum konuşma programı şöyle:
12.00’de Antakya
14.00’te Kırıkhan
17.00’de İskenderun

Prof. Dr. KABOĞLU GELİYOR
Hatay Barosu “5 Nisan Avukatlar Günü” etkinlikleri çok zengin…
Hatay Barosu, yaklaşan “5 Nisan Avukatlar Günü” dolayısıyla önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Baro Yönetimi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Türkiye’nin en ünlü hukuk insanlarından olan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, bir konferans vermek üzere 4 Nisan günü Hatay’da olacak.
Baro Başkanlığı’nın 5 Nisan Avukatlar Günü kutlama ekinlikleri programı şöyle:
4 Nisan MKM’de: Prof.Dr. İbrahim Kaboğlu, Av. Ertuğrul Yalçınbayır, Sevil Becan
Bu etkinlik, Meclis Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te düzenlenecek.
5 Nisan Çarşamba günkü program da şöyle:
Prof. Dr. Metin Günday
Yrd. Doç Kerim Altıparmak
“Olağanüstü Hal” ile “Kanun Hükmüne Kararname” konulu bu konferans, 5 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’te MKM’de düzenleniyor. Hatay Barosu’nun “5 Nisan Avukatlar Günü” kutlamalarında 7 Nisan Cumartesi günü de Gazeteci İsmali Saymaz, “İşçi Cinayetleri, Hukuk Devleti” konulu bir sunumda bulunacak. Bu etkinlik, 7 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te MKM’de yapılıyor.

Dr. Çağlar Perekli vefat etti
Hatay’da bir dönem Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Dr. Çağlar Perekli vefat etti. Karadenizli olan Dr. Perekli toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. SINDIR
YARIN HATAY’DA
CHP Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır yarın Hatay’a geliyor. Ülkeyi gezen Prof.Dr. Sındır’ın yarın Hatay’a geleceği ve öğle saatlerinde İl Başkanlığı binasında başkan ve yöneticilerle görüşeceği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, CHP Genel Sekreteri; yarınki ilimiz ziyaretinde saat 13.30’da basınla bir araya gelecek, 14.30’da Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretinde bulunacak ve aynı gün saat 17.30 sıralarında da Hassa ilçesine giderek burada referandumda ‘HAYIR’ çalışmalarına katılacak.
AAKD Korosu hafta sonu Adana’da
Aalen Antakya Kültür Derneği bünyesindeki “Antakya Defne Barış Korosu”, hafta sonunda Adana’da bir konser veriyor. Şef Azizcan Aytaç yönetimindeki koronun, uluslararası sanatsal etkinlikler çerçevesinde 25 Mart Cumartesi günü Adana’ya giderek Seyhan ilçesindeki kültür merkezinde bir konser vereceği bildirildi.

Hatay SMMMO’nun yeni üyeleri
21 MUHASEBECİ RUHSAT ALDI
Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na 21 yeni isim daha katıldı. Staj dönemini başarıyla tamamlayan ve sınavı da kazanan meslektaşlar, Oda’nın yeni üyeleri oldu. Hatay SMMMO’nun 2017 yılı ilk aşamasında ruhsatname almak suretiyle muhasebecilik yapmaya hak kazanan yeni üyeleri şunlar:
Bestami Recep Dönmez
Burak Özer
Bünyemin Altaş
Canan Turunç
Cansu Çalım
Celal Bicanoğlu
Derya Genç
Erhan Köybaşı
Halil İbrahim Uçar
Hatun Kübra Soylu
Havva Erol
Mehmet Yanal
Mehmet Özkan
Murat Doğruöz
Nilay Abdurrahmanoğlu
Pınar Erbek
Sedat İstanbullu
Sema Kaya
Suphi Yıldız
Yasemin Güler
Yunus Fırıncı

Sağlıkta yeni personel kura çekti
ÖSYM tarafından 26.10.2016 tarihinde açıklanan KPSS 2016/6 yerleştirme sonucuna göre Hatay’daki sağlık kurumlarına yerleşen personel, dün sabah Hatay Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Birliği’nde kura çekti. Yeni personelin görev yerleri, dün öğleden önce çekilen kura sonucunda belirlendi.
Referandum Turu
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bağrıyanık Mahallesi Semt Pazarı’nı ziyaret etti. Esnafla karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Başkan Kimyeci, yaklaşan Referandum sürecine dair bilgilendirmede bulunarak vatandaşların desteklerini beklediğini ifade etti.

DR. YILMAZ’DAN TAZİYE MESAJI
Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Antakya Devlet Hastanesi eski doktorlarından, Baştabip-KBB Uzmanı Çağlar Perekli için bir taziye masajı yayınladı.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Sebahattin Yılmaz, mesajında şunları kaydetti:
“Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Hatay Devlet Hastanesi’nde Kbb Uzmanı olarak çalışan Dr. Nusret Çağlar Perekli’nin kalp krizi sonucu vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Değerli çalışma arkadaşımız Uzm. Dr. Nusret Çağlar Perekli, hekimliğe 1978 yılında Erzurum’un Uzunahmet Sağlık Ocağı’nda başladı. 1987 yılında ilimize atandı. 1989-1992 yılları arasında Antakya Devlet Hastanesi Baştabibi olarak, 1998-2003 yılları arasın da ise İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı. Perekli, evli ve iki çocuk babası idi.
Değerli çalışma arkadaşımızın, başta ailesi ve yakınları olmak üzere, tüm sağlık camiasına başsağlığı, merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun inşallah.”

MKÜ’de Mantar Yetiştiriciliği Kursu
Hatay MKÜ’de ‘Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu’ açıldı. Kayıt dönemi sona eren mantar yetiştiriciliğinde kayıt süresi ise 1 hafta daha uzatıldı. Yapılan duyuruda, “Değerli katılımcılar, Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu 1 hafta ertelenmiştir. Dolayısıyla kayıtlar devam etmektedir. Kurs başlama Tarihi: 25 Mart 2017. Kayıt Yeri: Sürekli Eğitim Merkezi Rektörlük Binası Zemin Kat B Girişi. Kurs Ücreti: Öğrenci 150 TL, diğer katılımcı 200 TL.”

Samandağ Belediyesi,
ipek böcekçiliği işini sıkı tutuyor
KURS KAYITLARI BAŞLADI
Geçtiğimiz hafta içinde adına bir festival düzenlenen Samandağ İpeği ile ilgili gelecekte değişik projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu arada, Samandağ Belediyesi koordinesindeki İpek Böceği Yetiştiriciliği ve El Dokuma Kursu’nun yeni dönem kayıtları başladı.
Samandağ Belediyesi, Samandağ Kadın Dayanışma Derneği, İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen İpek Böceği Yetiştiriciliği ve El Dokuma Kursu’nun yeni dönem kayıtları başlarken, bu kursa katılmak isteyen kadınların kayıt için Samandağ Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne başvurması gerektiği hatırlatıldı.
Samandağ Belediyesi yetkilileri, kurs kayıtları başlatılan ipek böcekçiliği ile ilgili ayrıntılı bilgilerin “0-326- 5123910” numaralı telefondan alınabileceğini bildirdiler.

(Visited 1 times, 1 visits today)