Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

MEB Yarışması Öğretmenlere yönelik
Fikirler yarışsın, engeller aşılsın
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler arasında “Fikirler Yarışsın, Engeller Aşılsın” Yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılım, elektronik postayla, 24 Nisan ile 30 Haziran tarihleri arasında yapılabilecek.
Materyal/Etkinliklerin kargodan teslim alınacağı tarihler de 02/05/2017- 14/07/2017 şeklinde açıklandı. Bu arada sonuçların açıklanması ve ödül töreni ise 2 Kasım 2017 tarihinde yerine getiriliyor.
Yarışmaya, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî ve özel kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler, üniversitelerde görev yapan akademik personel ile öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilecekler.
Katılımcılar, “materyal” ve “etkinlik ” kategorilerinden birine ya da her iki kategoriye başvuru yapabilirken, her kategoriden en fazla bir ürün ile yarışmaya katılabilecekler. Değerlendirme sonucunda, “materyal” kategorisinde 3 kişiye derece ödülü, 27 kişiye ise mansiyon ödülü ve “etkinlik” kategorisinde 3 kişiye derece ödülü, 17 kişiye ise mansiyon ödülü olmak üzere toplam 50 ödül dağıtılacağı duyuruldu.

Hatay’da Aday Öğretmen Mülakatı
BUGÜN BAŞLIYOR
İlimizde görev yapmakta olan geçici aday öğretmenlerle ilgili asli öğretmenliğe geçiş sınav mülakatları bugün başlıyor. Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, bugün başlayacak süreçle ilgili şu açıklamayı yaptı:
“2016 Şubat döneminde İlimize atanan ve 19 Mart 2017 tarihinde asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavına giren aday öğretmenlerimizin mülakatları Antakya Öğretmenevi’nde, 27.03.2017 tarihinden (Bugün) itibaren başlayacak olup, tüm aday öğretmenlerimizin okulları ile irtibata geçerek, mülakata girecekleri tarih ve saati öğrenmeleri ve mülakata girecekleri tarih ve saatte Antakya Öğretmen-evi’nde bulunmaları gerekmektedir.”

Madenboyu İ.O. Kantini kiralanıyor
İHALE 3 NİSAN’DA
Antakya ilçesine bağlı Madenboyu Mahallesi’ndeki ilkokul binasında bulunan kantin kiralanıyor.
Kiralama ihalesi 3 Nisan Pazartesi günü yapılıyor.
Antakya Milli Eğitim yetkilileri, Madenboyu İ.O. kantininin yıllığı 5000 TL’den kiralanacağını, ihalenin 3 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da ilçe binasında yapılacağını duyurdu.

Referandum sonrası
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2. el otomobil satışlarında garanti ve ekspertiz döneminin referandum sonrası hayata geçirileceğini açıkladı.

Cam Evi’ne ziyaret
Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, eski bir Antakya evinin restore edilmesiyle oluşturulan ve müze haline getirilen
Antik Cam Evi’ni ziyaret etti. Üfleme Antik Cam Sanatçısı Şadi Asfuroğlu, Antik Cam Evi’nin oluşturulma süreci ve üfleme antik cam sanatçılığı hakkında Vali Ata’ya bilgi verdi.

Tüketim arttı
Türkiye’nin doğalgaz tüketimi ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,24 artışla 6,3 milyar metreküpe ulaşırken, bu rakam aylık bazda doğalgaz tüketiminde tüm zamanların rekoru oldu.

1367 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALINACAK
Başvuru 30 Mart-5 Nisan arası
Milli Eğitim Bakanlığı, ek kontenjanla 1367 öğretmen alımı daha yapıyor. Bakanlık, ek alımlar için 30 Mart Perşembe gününden itibaren başvuruların yapılabileceğini, sürecin 5 Nisan’da son bulacağını duyurdu.
2016 yılı içinde “Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu” kapsamında başvuruda bulunanlardan “KPSSP10 ve KPSSP121” puan türlerine göre sözlü sınava katılıp da sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan almış olup atanamayan adaylar arasından 1367 pozisyona ek atama yapılmak üzere, kurumun internet sitesinde belirtilen alanlarda yeniden eğitim kurumu tercihi başvurusu alınacağı duyuruldu.
Adaylar, eğitim kurumu tercihlerine ilişkin başvurularını 30 Mart 2017-05 Nisan 2017 tarihleri arasında (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) yapabilecek. Başvurular, 5 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 16:00’de sona eriyor. Bu arada atamalar, 7 Nisan 2017 tarihinde adayların tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

ENTRİKALI DOLAP KOMEDYASI
BUGÜN SAHNEDE
Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Entrikalı Dolap Komedyası” adlı 2 perdelik komedi oyunu ile bugün 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Yunus Emre Gümüş’ün kaleme aldığı ve Ahmet Yapar’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘Entrikalı Dolap Komedyası’ adlı oyun, bugün saat 19.30’da Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

300 BİSİKLETLİDEN SAĞLIK TURU
Hatay İl Halk Sağlığı Müdürlüğü organizesinde dün sabah 300’ün üzerinde bisikletli şehir turu yaptı. Saat 10.00’da İl Halk Sağlığı Müdürü Bayram Kerkez’in öncülüğünde her yaştan ve her meslekten yurttaşlar bisikletleri ve kasklarıyla köprübaşında buluştu ve verilen start ile yola çıktı. Şehir içinde yaklaşık 10 km pedal çeviren bisikletlilerin obeziteye karşı farkındalık oluşturma adına etkinliğe katıldıkları ifade edildi.
Katılımcılar, köprü başından itibaren Atatürk, Yavuz Selim, İnönü, Gündüz Caddeleri üzerinden şehir turu gerçekleştirdi.

(Visited 2 times, 1 visits today)