Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

Dörtyol’un şehidi var
Mardin’in Mazıdağı ilçesinde geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan trafik kazası sırasında görev şehidi olan polislerden biri hemşerimiz, Dörtyollu Ali Rıza Yılmaz. Görev şehidi hemşerimiz Ali Rıza Yılmaz’ın cenazesi dün memleketine getirildi ve Dörtyol ilçemizde toprağa verildi.
ANTAKYA, Şehidimize Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine ve Türk Ulusu’na başsağlığı diler.

Savaş’tan Polis’e Kutlama
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümünü bir mesajla kutladı.
BŞB Başkanı Savaş, mesajında şunları dile getirdi:
“172 yıllık geçmişi ile polis teşkilatımız; her geçen gün güçlenmiş, modern araç, gereçlerle ve yapılarla donatılmış, teknolojik altyapıya sahip bir konuma gelmiştir. Bu teşkilat bundan sonra daha da güçlenerek şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle kendisine verilen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum.
Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek Polis Teşkilatının görevleri arasındadır.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimiz ve bütün teşkilat mensuplarının çalışmalarında başarılar diliyorum.”

SEÇİM YASAKLARI BAŞLADI
Hafta sonu yapılacak referanduma 6 gün kala seçim yasakları devreye girdi. Dünden itibaren propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasaklar devreye girerken, radyo ve televizyon propaganda konuşmaları da başlatıldı. Seçim yasaklarına göre, dünden itibaren Başbakan ya da Bakanlar yurt içi gezilerinde resmi araç kullanamayacak.

BUGÜN “POLİS GÜNÜ”
Bugün “10 Nisan Polis Günü”
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172. Yıldönümü… Canımızı, malımızı emanet ettiğimiz güvenlik güçlerinin güzide mensupları bugün bayram yapıyor. İlimizde bu sabah, Anıt’a çelenk sunumu ve protokol ziyaretleri sonrası gerçekleşecek kurum ziyaretleriyle “Polis Günü” kutlamasında bulunulması bekleniyor.

Hatayspor eski futbolcusu
Mustafa vefat etti
Hatayspor’da yıllarca forma giyen eski futbolculardan Mustafa Emir hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiyle göre, Bordo-Beyazlı formayı 7 sezon giydikten sonra Samandağspor’a dönerek profesyonelliğe veda eden Mustafa Emir, Cumartesi günü Samandağ ilçesi Hıdırbey Mahallesi’nde toprağa verildi. Vefat eden Hatayspor eski futbolcusu Mustafa Emir, 33 yaşındaydı.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Defne Belediyesi Etkinliği
SATRANÇ TURNUVASI
Defne Belediyesi,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası başvuruları başladı.
21-23 Nisan 2017 tarihleri arasında, Harbiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde (HASYAD) gerçekleşecek olan turnuva, 8 yaş-10 yaş-12 yaş Açık (her yaş) olmak üzere toplam 4 kategoriden oluşacak.
Toplamda 10.000 TL para ödülü, kupa, madalya ve katılan her sporcuya katılım belgesi verilecek olan turnuvanın son başvuru tarihi 18 Nisan olarak duyuruldu. Turnuva’ya katılmak isteyenler, http://hatay.tsf.org.tr ile www.defne.bel.tr adreslerinden başvuru yapabilecekler.

GÜZELMANSUR HALK TV CANLI YAYNINDA
CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, bugün HALK TV’nin canlı yayın konuğu olacak. Güzelmansur’un bu akşam HALK TV’de saat 20.00’de yayınlanacak akşam haberlerinden sonra canlı yayına katılacağı öğrenildi.

KİMYECİ’den Polis’e Kutlama
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Kimyeci, mesajında, “Halkın huzuru, genel güvenlik ve asayişin temini, devletimizin bütünlüğü için, fedakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 172. yıldönümünde, polisimize bir kez daha minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın 172. kuruluş yıldönümünü kutluyor, teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimizin çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Rektör’den ”Polise Kutlama”
Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, bir mesajla Türk Polis Teşkilatı’nın 172. yıldönümünü kutladı. Rektör KAYA’nın mesajı şöyle:
“Ülkemizin gözbebeği kurumlarından olan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşu, 10 Nisan 1845 yılından bu yana her yıl büyük bir anlam taşıyan etkinliklerle kutlanmaktadır. O yıllardan bugüne kadar teşkilatımız büyük bir ilerleme göstermiş, büyümüş ve dünya ile rekabet edebilecek bir düzeye ulaşmıştır.
Topluma karşı sergilemiş olduğu tutumlarla insanlarımız tarafından her zaman saygı gören teşkilatımız, zaman zaman zor görevlerle gündeme gelmiş, vatan hainlerinin kahpece saldırılarıyla kayıplar vermiş ve düşmanın hedefi olmuştur. Her türlü zorluklara karşı korkusuzca görev yapan polislerimiz, göstermiş oldukları kahramanlıklarla eşine az rastlanır bir şekilde Yüce Türk Milleti’ne gurur dolu anlar yaşatmıştır.
Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 172. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.”

17 Nisan’da Okullar kapalı
Hafta sonunda yapılacak 16 Nisan Referandumu sonrası ertesi gün okular kapalı olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 16 Nisan’daki referandum dolayısıyla okulların ertesi gün eğitim-öğretime tam hazır olmayabileceği gerekçesiyle, 17 Nisan Pazartesi günü okulların tatil olduğunu bildirdi ve öğret-menlere de ‘öğrenim görülmeyecek gün’ için ek ders ödemesi yapılacağının altını çizdi.

EKPSS Öğretmen Adaylarına
YARIN SON GÜN
Şubat 2017 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine atanan engelli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu daktilo veya bilgisayar ile doldurmaları ve forma da resim yapıştırmaları gerektiği duyuruldu. Açıklamaya göre, doldurulan formlar en geç yarın mesai bitimini kadar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü’ne (Öğretmen Atama) elden teslim edilmesi gerekiyor.

Satranç Antrenörlük Kursu
20-22 NİSAN’DA
İlimizde, Satranç 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursu 22-30 Nisan 2016 tarihlerinde açılıyor. Kurs’a başvuru yapanların, evraklarını eksiksiz olarak bir dosya içerisinde 15 Nisan 2017 tarihine kadar İl Hakem Kurulu Asbaşkanı Yadigar PERÇİN’e teslim etmeleri gerektiği kaydedildi. Bu arada, Kurs’un açılabilmesi için en az 30 kişinin evraklarını belirtilen tarihe kadar teslim etmeleri gerektiği hatırlatılırken, bilgi için ‘532-221 14 25’ nolu telefonla iletişime geçilebileceği de duyuruldu.

Hatay, 26-29 Nisan İzmir Fuarı’nda
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliğinde, 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde İzmir İZFAŞ Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan “Gurme İzmir: OLIVTECH 2017 Uluslararası Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı”na katılım sağlanacağı duyuruldu. DOĞAKA’dan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Bölgemiz gıda sektöründeki zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri üretici firmalarının uluslararası platforma taşınarak küresel ticari işbirliklerinin yapılması amacıyla söz konusu fuara katılım sağlanması hedeflenmektedir.
Söz konusu fuar kapsamında, fuar alanı yer kira bedeli, stand konstrüksiyon tasarım, kiralama ve tefrişat giderleri, catering ve her il adına birer hostes planlanması gibi maliyetleri Ajansımız koordinasyonunda sağlanacaktır. İlgili fuarımıza katılım sağlamak isteyen firmaların görevli personelinin ulaşım ve konaklama ile ürünlerinin navlun maliyetleri firmaların kendi imkanlarıyla karşılanacaktır.
Söz konusu fuara katılım sağlamak isteyen firmalarımızın, başvurularını, illerimiz Ticaret ve Sanayi Odalarına en geç 10 Şubat 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
Konuya ilişkin her türlü soru/ sorun dahilinde, Ajansımız Kurumsal Koordinasyon, Dış İlişkiler ve Tanıtım Birimi’nden 0326 225 14 15/ 115 numaralı telefon ile bilgi alabileceğinizi iletmek ister, şimdiden bölgemiz kamuoyunu ve sektörün ilgililerini söz konusu fuarımıza davet etmekten onur duyarız.”

Antakya’daki Suriyeli KOBİ’lere eğitim
BUGÜN ve YARIN
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) arasında, Suriyelilerin iş hayatına entegrasyonlarının sağlanması kapsamında imzalanan işbirliği protokolünün gereği yerine getiriliyor.
Geçtiğimiz hafta başında İskenderun, hafa sonunda da Reyhanlı’da ikişer gün süreyle gerçekleştirilen ‘Suriyeli KOBİ’lere yönelik eğitim çalışması’, bugün ve yarın ilimiz Antakya ilçesinde yerine getiriliyor.
Bilindiği gibi, Hatay ilinde Suriyeli nüfusun yoğun olduğu Antakya, İskenderun ve Reyhanlı ilçelerinde Suriyeli KOBİ’lere yönelik Türk Ticaret Kanunu ilgilendirme seminerleri düzenlenmesi önceden programlanmış ve bu kapsamda Reyhanlı ile İskenderun eğitimleri tamamlanmıştı.
Antakya ilçesinde, bugün ve yarın olmak üzere iki gün süreyle saat 15:00 – 17: 30 arasında Suriyeli KOBİ’lere yönelik eğitim çalışması gerçekleştiriliyor.

(Visited 1 times, 1 visits today)