Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

Reyhanlı ve Kumlu’da “Evet” Mührü
Oylama bir süre durdu
Dünkü referandumda, ilimiz Reyhanlı ile Kumlu ilçelerinde bazı sandıklarda oy kullanma mühründe “Tercih” yerine “EVET” ibaresinin yazılması nedeniyle, her iki ilçede bazı sandıklarda oylamalar bir süre durduruldu.
Durumun Reyhanlı İlçe Seçim Kurulu’na bildirilmesi ardından, acilen bu durumdaki sandıklara, üzerinde “Tercih” yazlı mühürler gönderildi ve oylamaya kalınan yerden devam etmesi sağlandı. Reyhanlı ile Kumlu’daki bu gelişme sonrası oylama düzenli geçti ve sandığa gelenlerin tamamı oylarını kullandı.

İstanbul’da cinayet
Suriyeli 2 şüpheli, Hatay’dan Suriye’ye kaçmak isterken yakalandı.
Yaklaşık 10 gün önce İstanbul Esenyurt’ta yaşanan cinayet olayı faili oldukları kamera görüntüleriyle ortaya çıkan Suriyeli iki şüpheli, Hatay üzerinden Suriye’ye kaçmak isterken yakalandı. Hatay Polisi, Cumartesi günü iki şüpheliyi ele geçirdi ve İstanbul Polisine teslim etti.
Edinilen bilgilere göre, İstanbul Esenyurt’ta 7 Nisan tarihinde Suriyeli bir genç öldürülerek, cesedi bavul içinde çöpe atılmıştı. İstanbul Polisi, kamera görüntüleri ile cesedi bidona atanların eşkallerini belirledi ve şüphelilerin izini sürdü.
Polis, İstanbul’dan Hatay’a, buradan da Suriye’ye kaçmak istediklerini belirlediği 2 şüpheli, 19 ve 21 yaşlarındaki M.A. ile A.H.A.’yı Hatay’da yakaladı ve İstanbul Polisine teslim etti. Cinayet zanlısı 2 Suriyeli İstanbul Cinayet Büro Amirliği’nde gözaltında bulunuyor.

TOKİ Okulu Öğretmeni vefat etti
Antakya TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’nda görevli Öğretmen Nurten KIZILDAĞ vefat etti. Öğretmen Nurten Kızıldağ’ın ölümü, eğitim camiasında ve yörede üzüntüye yol açtı.
Merhumenin cenazesi, Cumartesi günü öğle namazına müteakip Mezarlık Kompleksi’nden kaldırılarak toprağa verildi.
Antakya, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Borçlu Esnaf sıkıntılı
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na eklenen geçici 63 üncü maddede; ‘Kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlardan, 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunanların, bu sürelere ilişkin prim borçlarını ödememeleri veya yapılandırmamaları halinde, sigortalılığı durdurulur.’ denildiğini ifade eden TESK Başkanı Bendevi Palandöken, ‘Bu hükme göre, durdurulan süreler sigortalılık süresi olarak değerlendirilmiyor. En önemlisi de sigorta süresi durdurulan esnaf ve sanatkarımız 60 gün sonra sağlık hizmetlerinden faydalanamıyor’ diye konuştu.

EPDK’ya personel alımı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), sınavla 20 enerji uzman yardımcısı istihdam edecek. Buna göre, adayların enerji uzman yardımcılığı sınavına girebilmek için ilgili fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun, Temmuz 2015 ve Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda belirli puan türlerinde 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.
Bugünkü veriler

17 Nisan Pazartesi:
10:00/İşsizlik Oranı/Ocak/Beklenti: % 13.0/Önceki: % 12.7
14:30/Merkez Bankası Beklenti Anketi

Çarşamba günü enerji kesintisi
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, hafta içinde Arsuz ile İskenderun ilçelerinde küçük ölçekte kısmi kesinti uygulayacağını duyurdu. Toroslar duyurusuna göre, 19 Nisan Çarşamba günü ilimizdeki kesinti programı şöyle:
Arsuz İlçesi Arpagedik ve Hüyük Mahallelerine 6:00-8:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Mustafa Kemal Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Defne M.Eğitim çalışanının acılı günü
KALKAR’IN BABASI VEFAT ETTİ
Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli personel Murat Kalkar, geçtiğimiz hafta sonunda baba acısı yaşadı. Edinilen bilgiye göre, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Murat Kalkar´ın babası vefat etti. Baba KALKAR’ın cenazesi, Cumartesi günü öğleden sonra ikindi namazını müteakip Sümerler mezarlığında defnedildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

(Visited 1 times, 1 visits today)