Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

Maaş desteği
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak” dedi.

En çok satılanlar
Otomotiv Distribütörleri Derneğince (ODD) INDICATA verilerine göre, ikinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası bu yılın Mart ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, ardından Renault ve Ford sıralandı.

Caiz değil
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, televizyon ve internette yayınlanan namazlara başka yerlerden eşlik edilmesinin caiz olmadığını bildirdi.

Nakit yardımı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Ekonomik destek paketini, salgından birincil derecede etkilenip zora düşen vatandaşlarımıza direkt nakit yardımı da içerecek şekilde, milli gelirimizin en az yüzde 7’si seviyesine genişletin.”

Bakan’dan teşekkür
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni tip koronavirüsle mücadele sürecinde kesintisiz enerji için fedakarca görev yapan sektör çalışanlarına teşekkür etti.

Son gün 17 Nisan
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB), yurt dışında yaşayan gazeteci adaylarını desteklemek amacıyla başlattığı “YTB Online Medya Akademisi” programına başvurular, 17 Nisan’da sona erecek.

MKÜ başvurusu
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, oluşturulan uzman ekiple, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında çalışma başlattı.

Süre uzatımı
TÜBİTAK, TEKNOFEST kapsamında gerçekleştireceği insansız hava araçları yarışmalarının başvuru süresini uzattı, istekliler 30 Nisan’a kadar organizasyona kayıt yaptırabilecek.

Sanal tehdit
Yeni tip koronavirüs nedeniyle evde eğitim, bankacılık ve video konferans uygulamalarını daha çok kullanan vatandaşların, sanal dolandırıcılık mağduru olmamaları için güvenlik önlemlerini almaları gerekiyor.

200 bin firma
Hazine ve Maliye Bakanlığı, k ısa çalışmaya ödeneğine 200 binden fazla firmanın 2 milyondan fazla çalışan için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Tıbbi Aromatik
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) arasında, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler’in (TAB) yaygınlaştırılması ve Ar-Ge çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Toplanan para
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Milli Dayanışma Kampanyası”na finans dünyasının katkısı 400 milyon liraya aştı.

Esnafın uyarısı:
İsraftan kaçının!
Korona virüsten korunmak için çoğunlukla evlerde kalınan dönemde israftan kaçınmanın önemine işaret eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bir lokma ekmek bulamayan insanların halinden anlamak için, artan ekmek ve yemekleri mutlaka değerlendirmeliyiz” dedi.

(Visited 1 times, 1 visits today)