Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

İhale Salı Günü
Antakya Belediyesi;  Haraparası, Serinyol ve Tahtaköprü’de işyeri, çay bahçesi ve gazino kiralıyor.
Antakya Belediyesi, Haraparası, Serinyol ve Tahtaköprü Mahallelerinde bulunan ve mülkiyetinde bulunan toplam 10 taşınmazı açık arttırma usulüne göre yapacağı ihaleyle kiraya verecek. Antakya Belediyesi’nden bu konuda yapılan açıklama şöyle:
“Mülkiyeti Belediyemize ait olan, V. Mıntıka 3577 numaralı parsel üzerinde bulunan 6 (altı) adet dükkan, Serinyol /Mustafa Kemal Paşa 645 Ada 13 Parsel üzerinde bulunan 1 numaralı işyeri, Serinyol/Yeşilova Mahallesi’nde bulunan, 536 ada 2 numaralı ve 536 ada 3 numaralı parsel içerisinde kalan Çay Bahçesi, Serinyol/Akıncılar Mahallesi’nde bulunan 224 ada 1,5 ve 6 numaralı parseller, 226 ada 7 numaralı parsel, 228 numaralı 1 ve 2 parseller, 234 ada 1, 2, 3, 4, 5 numaralı parseller, 230 ada 3 numaralı parsel arasında kalan park alanı içerisindeki Çay Bahçesi ve Belediyemizce imalatı yapılan Tahtaköprü Mahallesi’nde piknik mesire alanı içerisinde bulunan Kır Gazinosu, 2886 Sayılı kanunun 45. maddesi uyarınca açık arttırma usulüne göre 23/05/2017 tarihinde Salı günü Saat 10.00’da Antakya Belediyesi Başkanlık makam odası Encümen toplantı salonunda yapılacak ihale ile kiraya verilecektir.”
Kira ihalesi, 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 10.00 da Antakya Belediye Başkanlığı Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Öğretmen Salmanoğlu, Anne acısı yaşadı!
Antakya Atatürk İlkokulu Öğretmeni Behice Salmanoğlu, anne acısı yaşadı.
Behice Salmanoğlu’nun annesi geçtiğimiz hafta sonunda vefat etti ve Cenazesi Pazar günü Gaziantep’te defnedildi.
Antakya, merhumeye Allah´tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diler.

MKÜ Çarşı Kompleksinde
ORGANİK YENİDÜNYA 1,5 TL’YE
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne bağlı bağ ve bahçelerde yetişen organik yenidünya, çarşı kompleksinde piyasanın çok altında bir fiyatla satılıyor. Yenidünya satışına dair yapılan MKÜ duyurusunda, “Üniversitemiz çarşı kompleksinde yer alan satış alanında 1,5 TL’den yenidünya (malta eriği) satışları başlamıştır” denildi.

Samandağ’da şaşırtan ölümlü kaza
MOTOSİKLET-MOTOSİKLET ÇARPIŞMASI
Samandağ’da iki motosikletin çarpışması sonucunda yaşanan kazada Samandağ Belediyesi Fen İşleri personeli 47 yaşındaki Simon Altıngül hayatını kaybetti.
Kurderesi Mahallesi Tünel Caddesi’nde kullandığı motosikletinin başka bir motosikletle çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Simon Altıngül, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Samandağ Belediyesi personeli Simon Altıngül’ün Vakıflı’daki kiliseden kaldırılan cenazesi Pazar günü toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diler.

Yarın Enerji Verilemeyecek Yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nin ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesintiler uygulanıyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Defne İlçesi Çekmece Mahallesi 412, 413 ve 443 Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Odabaşı Mahallesine 9:00-15:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi 598 Sokağa 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Avcılarsuyu Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Cüdeyde Mahallesi Toplu Konut Sokağa 10:00-15:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Kaçak satışa son!
Hatay Büyükşehir Belediyesi, her yıl Haraparası Mahallesi’nde kurulan toptan kavun ve karpuz sergilerinde satış yapacak esnafın tezgâh yerleri için kura çekimi gerçekleştirdi. Konuya ilişkin konuşan Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu, “Karpuz ve kavun mevsimi başladığından dolayı ilimizde kaçak satış olmasın diye de-netimler gerçekleştiriyoruz. Böylece her sokakta ve caddede satışlar olmasın ve kent düzeni sağlansın istiyoruz” dedi.
TEOG Mazeret Sınavı: PAZAR GÜNÜ
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Merkezi Sistem Sınavları kapsamında, 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü 09.00-12.00 saatleri arasında 2016-2017 öğretim yılı 2. Dönem Mazeret Ortak Sınavları 1. oturumu, 21 Mayıs 2017 Pazar günü 09.00-12.00 saatleri arasında ise 2. Oturum sınavları yapılı-yor. 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 14.00’te de Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı gerçekleştirilecek.

Özel Hatay Güneş Lisesi
MEZUNİYET GÜNÜ
Bugünkü Özel Güney Lisesi mezuniyet töreni, Sümerler Anfi Tiyatro’da saat 17.00’de yapılıyor. Tören, öğrencilerin alanda yerlerini alması ile başlayacak, ardından Okul Müdürü Mutasım Kuseyri açış konuşması yapacak. Ardından öğrenciler adına Meryem Bengü Öztürk, Okul Aile Birliği Başkanı Fikret Bağdadioğlu, kurucu temsilci Hasan Kükrek’in konuşmaları yapılacak. Öğrencilerin dans, koro, şarkı söyleme etkinlikleri, “Gençliğe Hitabı ve Gençliğin ATA’sına Cevabı” okunurken, sembolik anlamda, Güneş Ağacı’na mezuniyet plakası asılması gerçekleştirilecek. Törenin sonunda kepler giyilecek ve diplomalar dağıtılacak.

(Visited 1 times, 1 visits today)