Kısa spor haberleri

Kısa spor haberleri

Armutluspor’da uygulamaya tepki: Kura çekimine katılmıyoruz

Hatay Amatör Küme Süper Ligi’nin şampiyonu Armutluspor, Lig’i, en yakın rakiplerinden 13-15 puan önde tamamlamasına rağmen play-off mücadelesi kura çekiminde avantajlı olmaması uygulamasına tepkili. Kulüp Yöneticisi Ali Gülbahar (Aleks), uygulamaya yönelik sosyal medya üzerinden şu değerlendirmeyi yaptı: “Armutluspor olarak Lig’i 15 puan farkla bitireceksin, ama hiç bir avantajın olmadan kura çekimine katılacaksın… Anlamıyorum! Futbolu biz mi bilmiyoruz, yoksa yönetenler mi bilmiyor? Bu kurallar, sezon başında neden kulüplere dağıtılmıyor? Yoksa birileri arayıp da istediklerini mi yaptırıyor? Kimsenin samimiyetine inanmadığımız gibi, fikstür çekimine de katılmayacağımızı bildiriyoruz. Her kurum kendine yakışanı yapar. Kulağımıza gelen tüm bilgilerin de artık doğru olduğuna inanıyoruz.”

Hatayspor bu sabah gidiyor

Hafta sonunda lidere konuk olacak olan Hatayspor Futbol Takımı, bu sabah yola çıkıyor. Bordo-Beyazlılar, Trabzon’a uçakla, oradan da 180 km mesafedeki Gümüşhane’ye karayolu ile geçecekler.

Gümüşhane-Hatay Maçı Hakemi: Yiğit Arslan

Hatayspor’un Lider Gümüşhanespor ile oynayacağı maçı Hakem Yiğit Arslan yönetecek. İzmir Bölgesi Hakemi olan Yiğit Arslan’ın asli mesleği işletmecilik. Pazar günü Gümüşhane Stadı’nda 13.00’teki maçın triosu, Yiğit Arslan-Hakan Karabalcık ile Ersin Erbaey.

M.Cem Hanoğlu: Konya-Trabzon maçında

Hatay bölgesinin Süper Lig yardımcı klasmandaki tek hakemi olan Mehmet Cem Hanoğlu, hafta sonunda, Süper Lig’de en zorlu 90 dakikalardan birinde görevli. Yarın Konya’da oynanacak olan Konyaspor-Trabzonspor maçında Orta Hakem Halis Özkahya’nın yardımcıları Serkan Olğancan ile Mehmet Cem Hanoğlu olacak.