Kısır Yarışması…

Kısır Yarışması…

34 Kişi İçinde En Küçüğü Birinci Oldu

Hatay Büyükşehir Belediyesi etkinliği olarak, geçtiğimiz Cuma akşamı Gastronomi Evi’nde “Kısır Yarışması” gerçekleştirildi.

UNESCO Hatay Gastronomi Evi’nde geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen Antakya usulü kısır yapma yarışmasına 34 kişi katıldı. Jüri üyelerinin oylarıyla ilk 4’e giren katılımcılara ödülleri verildi. 34 yarışmacı içinde en genci olan Yonca Büyük adlı bayan yarışmacı, birinci seçildi. Yarım altın ile ödüllendirilen Yonca Büyük’ten sonraki 2.ye çeyrek altın, 3.ye gram atın ve 4.ye: özel hediye verildi.
Hatay mutfağının en özel lezzetlerini menüsünde barındıran ve hayata geçirdiği projelerle şehrin sosyal yaşamına renk katan UNESCO Hatay Gastronomi Evi, renkli bir yarışmaya daha ev sahipliği yaptı. Antakya usulü kısır yarışmasına ev sahipliği yapan Gastronomi Evi’nde, katılımcılar hünerlerini sergilerken, keyifli dakikalar yaşandı. Yapılan birbirinden lezzetli kısırlar jürinin beğenisine sunulurken, en güzel üç kısırı yapan yarışmacılar ödüllerin sahibi oldu.
Yarışma sonunda bir değerlendirme yapan, Jüri heyetini temsilen Başkanı Süheyl Budak, tattıkları tüm kısırların tadının farklı olduğunu ve hepsinin ayrı ayrı lezzetli olduğunu belirtti, katılan tüm yarışmacılara teşekkür etti. -Cemil Yıldız-