Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kıt imkanlara rağmen başarılı olduk

Başkan Yaman, sıfırdan bir

Başkan Yaman, sıfırdan bir ilçeyi var ettiklerini vurguladı

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, geçtiğimiz hafta sonunda düzenlediği Birlik Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı ile kentin tüm dinamitlerini bir çatı altında topladı.
Harbiye Kule Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Eski Bakan Nihat Matkap, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, CHP İl ve İlçe Teşkilatı, Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, geçmiş dönem milletvekilleri, Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, kanaat önderleri, Muhtarlar, STK’lar, partililer ve binin üstünde vatandaş katıldı.
Böylesi kararlı ve coşkulu bir kalabalığa ev sahipliği yapmaktan ötürü mutlu olduğunu dile getiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; bu birlikteliği sağlamaktan, hissetmekten daha değerli, daha motive edici bir şey olmadığını belirtti.
Bütün imkânsızlıklara rağmen toplumsal olarak aynı kararlılıkla hep birlikte olunmasından ötürü duyduğu mutluluğu teşekkür ederek ifade eden Başkan Yaman: “Çocuklarımıza özgürce büyüyecekleri, rahat yaşayabilecekleri, eğitimlerini en iyi şekilde alıp, işlerini güvenle kurabilecekleri bir ülke bırakacağız. Şartlar bizi ne kadar zorlarsa zorlasın biz bu sorumluluktan kaçmayacağız. Herkes biliyor ki bu ülkenin bir tane emniyet sibobu varsa o da Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi.
Ne coğrafi ne de bayındırlık olarak olmayan bir kenti var ettiklerini, sıfırdan kurulan bir ilçeyi bugünlere getirme de oldukça meşakkatli bir yol kat edildiğini belirten Başkan Yaman: “Vatandaşımızın hayatını olumsuz etkileyen acil sorunlardan başlayarak gecemizi gündüzümüze katarak son derece kıt imkânlarla geldiğimiz noktanın oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Tüm eleştirileri göze alarak elzem olduğunu düşündüğümüz alt yapı hizmetlerine öncelik verdik. Sadece bu yıl doğalgazın Defne İlçemize yaptığı yatırım, Hatay’ın bütün ilçelerinin yatırımının toplamı kadar. Üst yapı çalışmalarına ağırlık verdiğimiz bir hizmet yılı içerisindeyiz. Asfaltlı yolların, meydanların, alanların olduğu bir kent hedefiyle çalışıyoruz. Halk marketlerimizle, vatandaşlarımıza desteğimizle; okullarımıza, öğrencilerimize, yaşlılarımıza, sporcularımıza verdiğimiz katkılarla, her zaman gurur duyduğumuz sosyal belediyeciliğimizle çocuklarımızın gülen yüzü, halkımızın belediyesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
Demirel: Yaman’ı istiyoruz …
Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, gerçekleştirilen etkinlikteki konuşmasında Yaman’ı yeniden Başkan olarak görmek istediklerini vurguladı.
Demirel, Başkan Yaman’ın hitabetine yönelik beğenilerini dile getirdi ve “Defne Belediye Başkanımız sayın Dr. İbrahim Yaman’ın içten konuşması, hitabeti, dik duruşu ile ondan öğrenecek çok şeyimiz olduğu düşüncesindeyim. Bizleri bir araya getiren, birlik beraberliğimizi sağlayan, Defne İlçemizin doktoru, abisi saygıdeğer Belediye Başkanımız İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum. Her daim erişilebilir ve ulaşılabilir, yirmi dört saat iletişim kurabileceğimiz, bizleri dinleyen, sorunlarımıza bizim hassasiyetimizle yaklaşan bir başkanımızın olması bizleri mutlu ediyor. Kısıtlı imkânlara rağmen Başkanımızın Defne İlçemiz için yaptıkları takdire şayandır. Sayın Başkanımız Dr. İbrahim Yaman’ı önümüzdeki dönemde de yeniden Defne Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz” dedi. -Mutlu YANIK-