Kitlesel ve Bireysel Başarıda Yine En Öndeyiz

Kitlesel ve Bireysel Başarıda Yine En Öndeyiz

Karasu, Ekin Eğitim Kurumları olarak başarı geleneğini sürdürdüklerini söyledi

      Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, bu yıl YKS’de sınav başarısının arttığını ve bunun taban puanlarını da yükselttiğini ifade ederek, Buna rağmen Ekin öğrencileri’nin YKS 2022’de yüksek sıralamalara girerek üstün dereceler elde ettiğini söyledi.

      Karasu  YKS sonuçlarını ve Ekin Eğitim Kurumları öğrencilerin elde ettiği başarıyı değerlendirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “YKS 2022 sonuçlarının gösterdiği gibi bu yıl sınav başarısı ciddi düzeyde artmıştır. Tüm branşlarda net ortalamalarının artması üniversite bölümlerinin taban puanlarını da yükseltecektir. Buna rağmen Ekin öğrencileri YKS 2022’de yüksek sıralamalara girerek üstün dereceler elde etmişlerdir.

      3 milyon 243 bin adayın TYT’ ye, 2 milyon 56 bin adayın AYT’ ye girdiği YKS’ de Ekin öğrencileri Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Dil olmak üzere tüm alanlarda Türkiye çapında rekor düzeyde kitlesel bir başarıya imza atmışlardır. Elde edilen bu sonuçlarla Ekin Eğitim Kurumları kitlesel ve bireysel başarıda yine en önde yer almıştır.

YKS 2022 sonuçlarına dayanarak öğrencilerimizin gurur verici başarısını kamuoyu ile paylaşıyoruz.

İlk 500’ de 2 öğrencimiz

İlk 3000’ de 5 öğrencimiz

İlk 5000’de 12 öğrencimiz

İlk 10000’de 29 öğrencimiz

İlk 25000’de 67 öğrencimiz

İlk 50000’de 93 öğrencimiz

İlk 100000’de 182 öğrencimiz

Öğrencilerimiz aldıkları bu derecelerle Türkiye çapında Tıp, Hukuk, Mühendislik ve dengi bölümlere yerleşmeye hak kazanmıştır. 2022 YKS’ de elde edilen bu sonuçlarla Ekin Eğitim Kurumları başarı geleneğini sürdürerek öğrencileri hedeflerine ulaştırmıştır.

Ekin Yönetim Kurulu olarak öğrencilerimizin bu yüksek başarısında emeği geçen Ekin idarecilerine, öğretmenlerine, çalışanlarına ve her daim bize güvenen değerli velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Öğrencilerimize ileri ki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. “Bu başarı hepimizin, bu başarı EKİN ailesinin.”

      Mehmet ÖZGÜN