Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Video Haber

Kızılay 100. Yıl kütüphanesini açtı

Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Hatay’ın Güzelburç Türk Kızılay Konteyner Kenti’nde 100. Yıl Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Yılmaz, kış yardımları kapsamında hayata geçirilen önemli projenin başlangıcı olan bu kütüphanelerle ilgili şunları söyledi: “Çocuklarımızın eğitimi aksamasın diye bu adımı attık. Özellikle deprem bölgesinde üniversiteye hazırlanan bir buçuk milyon öğrencimiz var, onların kayıplarını en aza indirmek istiyoruz.”


Yılmaz, kütüphanenin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Eğitim, çocuklarımızın geleceği için temel bir unsur. Bu kütüphane, sadece bilgi erişimini kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda öğrencilerin sessiz bir ortamda çalışmalarını sağlayacak altyapıyı sunuyor. Bu, onların eğitimlerini aksatmadan sürdürebilmeleri adına önemli bir adım.”
100.Yıl Kütüphanesi, geniş bir kitap koleksiyonuyla donatılmış olup, modern teknolojiyle desteklenen çalışma alanları ve rehberlik hizmetleriyle öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.


Kütüphaneler sessiz çalışma alanları ve üniversiteye hazırlık kitaplarıyla donatılmış olup, öğrencilerin eksikliklerini gidermeyi amaçlıyor. Yılmaz, bu projenin sadece bir başlangıç olduğunu ve 6 şehirde daha benzer kütüphanelerin açılacağını belirtti. Ayrıca, bağışçıların desteğiyle her konteyner kentte bir kütüphane açmayı hedeflediklerini vurguladı.
Aynı zamanda, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz liderliğinde, depremden etkilenen ailelere kışlık giyim ve bot yardımları yapıldı. Konteyner kentte yaşayan her aileye özenle hazırlanan yardım paketleri, sert kış koşullarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. – Yusuf Cemil Karaçay-

DİĞER VİDEOLAR