Kızılay Hizmeti Hüseyinli’ye

Kızılay Hizmeti Hüseyinli’ye

Defne-Hüseyinli’deki okulun boyası yapıldı, konteynır kütüphane oluşturuldu, 1100 kitap konuldu, öğrencilere ikramda bulunuldu.

Kızılay, geçtiğimiz günlerde, ilimiz Defne ilçesi Hüseyinli kırsalına kütüphane kazandırdı, okulun yıpranan boyasını yeniledi, ayrıca öğrencilere ve mahalle çocuklarına ikramda bulundu.
Kızılay Defne Şubesi tarafından yürütülen Kızılay Şenlendirme Projesi kapsamında, Defne Hüseyinli İlkokulu’nun dış cephesi boyanırken, bahçesinde bulunan konteynerin bakım ve onarımı da yapılarak kütüphane haline getirildi. Ayrıca oluşturulan kütüphaneye, Kızılay gönüllüleri tarafından toplanan 1100 kitap hediye edildi. Öğrencilere Kızılay faaliyetleri anlatılarak, mobil-seyyar ikram aracı ile de öğrencilere ikramlıklar dağıtıldı.
Açılışa; Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Kızılay Toplum Merkezi Müdürü Onur Karataş, Hüseyinli Mahalle Muhtarı Hasan Kövce ile Kızılay Çocuk ve Gençlik merkezi çalışanları katıldı.
Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret Özbakış, projenin gerçekleşmesini sağlayan Kızılay Defne Şubesi’ne ve Başkanı Abdullah Sait Önal’a teşekkür etti.
Hafta başında, 7 Haziran Pazartesi günü düzenlenen açılış töreninde yapılan konuşmaların ardından, Kızılay tarafından yaptırılan konteyner kütüphanenin açılışı yapıldı. -Mehmet Durmaz-

(Visited 1 times, 1 visits today)