Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kızılay İskenderun’da 100 kişilik yurdun tadilatını tamamladı

İskenderun’da faaliyet gösteren Türk

İskenderun’da faaliyet gösteren Türk Kızılay İskenderun Şubesi, depremde hasar alan yurdun tadilatını tamamlayarak hizmete açtı. Yüz öğrenciye barınma imkanı sunan yurt, üniversite öğrencileri için faaliyet gösterecek.

Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri, yurdun 100 yatak kapasitesi olduğunu, yemek salonu, internet odası ve okuma salonu ile ilçede önemli yurtlar arasındaki yerini alacağını söyleyerek, kayıt almaya başladıklarını aktardı.

Türk Kızılay İskenderun Şube binasında faaliyet gösteren yükseköğrenim özel erkek öğrenci yurdunda, 29 oda, 104 yatak, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 1, 3, 4 ve 6 kişilik odalar bulunuyor. Odalarda ayrıca kalorifer ve klima, ayrı çalışma odası, her katta kablosuz internet, 7/24 Sıcak Su, İSTE Üniversitesi Merkez Kampüse 15 dakika Yürüme Mesafesinde, Şehrin Merkezinde, Otobüs ve dolmuşların geçiş noktasında yer alıyor.

Öğrenciler İçin Çamaşır Yıkama – Kurutma Makinası ve Ütü Odası, İskenderun Kızılay Butikten Yılda İki Defa Elbise ve Ayakkabı Yardımı, Her Öğrenciye Ücretsiz Hijyen Kiti, Yurtta Kalan Öğrencilere Kızılay Bursu İmkanı da dikkat çekiyor. (Adil Yeşildağ)