Kongreden güçlenerek çıktık

Kongreden güçlenerek çıktık

Hatay Eğitim-İş Sendikası Pazar günkü kongre sürecinden güçlenerek çıktıklarını savundu.

Eğitim İş’in yeniden seçilen başkanı H.Suat Sadış, başta üyeleri olmak üzere tüm emekçilerin ortak ekonomik, sosyal, özlük, mesleksel, sendikal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirerek onlara daha onurlu saygın bir yaşam düzeyi sağlamak için mücadele ettiklerinin altını çizdi ve şöyle devam etti:
“Eğitim-İş çağdaş, bilimsel , laik, demokratik, eşit ve parasız eğitimi savunur.
Eğitim-İş ırkçılığa –gericiliğe- bölücülüğe karşı ve de kapitalizm ve sömürü düzenine karşı kurulmuş bir emek örgütüdür. İlkemiz bellidir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı yolunda Cumhuriyet değerlerine bağlı, akıl ve bilim rehberliğinde Tam Bağımsız Türkiye Mücadelesi yürüten antiemperyalist bir emek örgütüyüz.”
Hatay Eğitim İş’in referandumla ilgili görüşleri de şöyle:
“15 Yıldır AKP hükümetlerince kazanılmış, hakkedilmiş tüm haklarımızın ,demokrasimizin, laikliğin, evrensel insan haklarının işimizin , iş güvencemizin ve çocuklarımızın geleceğinin neredeyse yok edildiği bir süreçte ; OHAL şartlarında ve devletin tüm imkanları hoyratça kullanılarak bir referandum süreci yaşadık.
Ve biliyoruz ki “HAYIR” kazandı.
Yine biliyoruz ki hukuksuzlukla halkımızın iradesi gaspedildi.
Tüm bu süreçlerde gördük ki 5. Olağan Genel Kurulumuzda başta eğitim emekçileri olmak üzere, tüm emekçilere güven veren Eğitim-İş “HAYIR BİTMEDİ” Gericilerle , Emperyalistlerle ve Sömürücü Sınıflarla mücadele sürüyor sürecek dedi.
Eğitim-İş olarak Denizlerin, Fakir Baykurt’un Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyerek; emekten-soldan-sınıftan yana ilkeli ve omurgalı duruşumuz ile Cumhuriyet ve Emek Mücadelesinde eğitim emekçilerinin yegane örgütü olarak, örgütlenerek-güçlenerek. Umudu ve mücadeleyi çoğaltarak devam edeceğiz.
Genel Kurulumuza katılan tüm siyaset, eğitim, STK dünyasının temsilcilerine ve üyelerimize konuklarımıza teşekkür ederiz.”
Eğitim İs Hatay 1 Nolu Şube Yönetimi 5. Olağan Genel Kurulunu tamamlarken, seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri ile aldıkları oyların dökümü şöyle gerçekleşti:
Himmet Suat Sadış 185
Onur Alkaya 179
Orhan Altın 171
Sibel Kocaman 168
Mustafa Günal 168
Şahin Gümüş 168
Gülden Yuva 161
-Mehmet Özgün-

(Visited 2 times, 1 visits today)