Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konteyner yönetimi toplantısı gerçekleşti

Hatay ili genelindeki tüm

Hatay ili genelindeki tüm Konteynerlerden sorumlu Kent Üst Yönetim Kurulu Toplandı.
AFAD’ın Serinyol yakınındaki merkezinde gerçekleyen vali Mustafa Masatlı’nın başkanlık ettiği toplantıda alınan kararlarla ilgili açıklama yapıldı:
İl genelindeki mevcut geçici barınma alanlarıyla ilgili çalışmaların ve sonrası için atılacak adımların ele alınıp değerlendirildiği toplantıya Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri de katıldı.
Vali Masatlı, şunları söyledi:
“Vatandaşlarla daha fazla temas kurularak her birinin kalplerine dokunulması gerektiğini ifade ederek her bir vatandaşın makul taleplerinin yerine getirilmesi ve kafalarındaki soru işaretlerinin ortadan kaldırılmasının önemli olduğunu ifade ederek “Konteyner kentlerimizdeki mevcut yapıyı yeniden gözden geçirerek oradaki yönetimleri en iyi şekilde yeniden tesis etmeliyiz. İnsan, hizmet ve çözüm odaklı anlayıştan asla taviz verilemez. Hiçbir insanımız ihmal edilmeden hepimiz, bir seferberlik ruhu içerisinde görevimizi yerine getirmeliyiz.”
Vali Masatlı, Geçici yaşam alanlarındaki elektrik, su, haberleşme, ısınma gibi hayatiyet arz eden konularda henüz giderilmeyen bir eksiklik varsa bunların ivedilikle çözülmesi uyarısında bulundu.
Genel hizmet alanlarındaki çalışmalarla ilgili bilgilendirmelere ek olarak konteyner kentlerin hepsinde yüksek hızlı wi-fi internet erişimi sağlayacak projeye başlandığı, mescitlerin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağı, Kızılay Konteyner Kent’te Gençlik Merkezi inşaatına başlandığı, depremden bugüne kadar 134 kentte toplamda 700 personelle birlikte çocuk, yaşlı, engelli ve kadın olmak üzere 1353 vatandaşa psikososyal destek hizmetinin aksamadan verildiği bilgileri aktarıldı. (Adil Yeşildağ)