Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konteynerde eğlenceli dikiş kursu

İskenderun’da, İbrahim Çeçen Vakfı

İskenderun’da, İbrahim Çeçen Vakfı tarafından kurulan konteyner kentte, depremzede kadınlar için düzenlenen dikiş kursu büyük ilgi görüyor. Kursun şefi Münevver Dike yönetimindeki kurs, 24 kursiyerin katılımıyla devam ediyor. Kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de aldıkları siparişleri yerine getirerek aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.
Kurs hakkında konuşan Münevver Dike, “Kursiyerlerimizle birlikte dikiş çalışmaları yapıyor, onlara hem maddi hem de manevi destek olmaya çalışıyoruz. Dışarıdan aldığımız işlerle ek katkı sağlayarak kursiyerlerimizin gelir seviyelerine destek oluyoruz. Son zamanlarda aldığımız perde siparişlerini başarıyla tamamlayarak teslim ettik. Ayrıca mezuniyet için kıyafetler dikerek, ihtiyaç duyanlara kıyafetler üretiyoruz” dedi.


Kursiyerlerin ilk başta kendi ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Dike, “Bir deprem süreci yaşadık ve hala ruhsal ve fiziksel olarak bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Gelen yardımları, ihtiyaç sahipleri için düzenleyip dikerek değerlendiriyoruz. Bu süreçte kursiyerlerimizle aramızda güçlü bir aile bağı oluştu. Onlar hem aktivite hem de iş öğrenme açısından büyük mutluluk yaşıyorlar. Kendi bayramlıklarını dikip giydiklerinde büyük mutluluk duyuyorlar. Bu şekilde ilerlemeye ve destek vermeye devam ediyoruz” diye konuştu. – Yusuf Cemil Karaçay-