Konuk, dünyanın en uzak ülkesinden…

Konuk, dünyanın en uzak ülkesinden…

Avustralya Büyükelçisi Hatay’da

Türkiye’ye dünyanın en uzak ülkelerinden biri olan Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi hafta başında Hatay’a geldi. Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Marc-Innes, Pazartesi günü geldiği ilimizde bir dizi protokol ziyaretinde bulundu. Konuk Büyükelçi, önceki gün ilk olarak Vali Erdal Ata tarafından kabul edildi. Vali Ata, konuğu Avustralya Büyükelçisi Marc-Innes Brown’ı saat 16.30 sıralarında makamında kabul etti.
Gerçekleşen ziyarette, Vali Ata, medeniyetler kenti Hatay’da büyükelçiyi ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek Büyükelçi Marc-Innes Brown’a görevinde başarı diledi. Avustralya Ankara Büyükelçisi Marc-Innes Brown ise tarih ve kültür açısından çok önemli bir şehir olan Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Ata’ya teşekkür etti.
Konuk Büyükelçi, önceki gün ayrıca Hatay, Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti. Başkan Lütfu Savaş ile makamında görüşen ve Hatay ile ilgili bilgiler alan konuk Büyükelçi, daha sonra sınıra yakın yerlerde incelemelerde bulunduktan sonra ilimizden ayrıldı. Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, Pazartesi günü kendisini ziyaret eden Avustralya Büyükelçisi’nin ziyaretiyle ilgili olarak, “Marc Innes-Brown’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim” açıklamasında bulundu. -Mehmet Özgün-