Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konutlar iki ay sonra teslim edilecek

Depremin ardından Hatay’da, bir

Depremin ardından Hatay’da, bir yanda enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor, bir yandan da kalıcı konutlar bir bir yükseliyor.
Hatay Valisi Mustafa Masatlı, CNN TÜRK ekibi ile birlikte inşaat çalışmalarının devam ettiği alanı gezdi, açıklamalarda bulundu. Vali Masatlı, “konutları 2 ay içinde teslim edeceğiz” dedi.

Vali Masatlı, kalıcı konutların yükseldiği noktaların özenle seçildiğini söyledi ve ekledi: “İlimizde 42 bin bağımsız bölümün inşaatı devam ediyor. Bunlardan 32 bin 609’u konut 6 bin 250 köy evi ve devamı da iş yeri. Yani bizim şu anda bizim inşaatı devam eden projelerle birlikte 73 bin 712 planlamamız söz konusu. İnşallah buradaki çalışmalarımız da birkaç aya kadar tamamlanır. Yani kasım ayı sonu aralık ayı başı itibariyle buradaki konutlarımız da tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek. Ondan sonra da burada bir yaşam oluşacak.

Burada zeminin çok sağlam olduğu, insanların uzun süre yaşayabileceği bir alan oluşturuluyor, vatandaşlarımız o bakımdan müsterih olsunlar. Bizim konutlarımız 2+1 ve 3+1 olarak planlandı ve ona göre yapıldı. Biraz sonra gireceğiz bizim 2+1 konutlarımız 75 metrekare. Sizin de gördüğünüz gibi burası örnek bir dairemiz. Kısmet olursa 2 ay sonra da teslim edilecek. İnşallah insanlarımızı da burada barındırılacak.” -Yusuf Cemil Karaçay-