Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köpek saldırısıyla gelen ölüm:

Eryılmaz: Bakanlık, Belediyelere Destek

Eryılmaz: Bakanlık, Belediyelere Destek Vermiyor!

Samandağ ilçesinde geçtiğimiz hafta sonunda köpek saldırısı sonucu ağır yaralanan ve 4 günlük yoğun bakım tedavisine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Sezer Seyyah adlı gencin ölümü, ilçede gündem olmayı sürdürürken, İlçe Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, bu konuda Bakanlığın belediyelere hiçbir destekte bulunmadığını altını çizdi.

Açıklamasında, “Bu sorunun çözümü için belediye ekiplerimiz tarafından daha aktif bir şekilde çalışma yapılacağı ve yasanın öngördüğü tüm düzenlemelerin hayata geçirilmesinin takipçisi olacağımızın sözünü veriyorum” diyen Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağlı bir gencin hayatına mal olan köpek saldırısı ile ilgili taziye mesajında şunları kaydetti:

-ACIMIZ BÜYÜK-”

Kardeşimiz Sezer Seyyah, sokak hayvanlarının saldırısı neticesinde meydana gelen trafik kazasından dolayı yoğun bakımda yatmaktaydı. Maalesef, kendisini kaybettik. Sezer kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

Bilindiği üzere sokak hayvanları, ülkemizin genel bir kanayan yarasıdır. Konuyla ilgili yasal düzenlemelerle, sahipsiz hayvanlarının korunması, toplatılması, onlara barınak ve bakımevleri oluşturulması gibi yetkiler, ilgili Bakanlık ve illerde, bu Bakanlığa ait İl Müdürlüklerine verilmiştir.

Bakanlık tarafından, bugüne kadar sahipsiz hayvanların bakımı ve korunması noktasında belediyelere hiç bir şekilde destek olunmamıştır.

İlçemizdeki, ilimizdeki ve hatta ülkenin tümündeki yurttaşlarımızın muzdarip olduğu bu sorunun çözümü için belediye ekiplerimiz tarafından daha aktif bir şekilde çalışma yapılacağı ve yasanın öngördüğü tüm düzenlemelerin hayata geçirilmesinin takipçisi olacağımızın sözünü veriyor, tekrardan tüm ilçemize başsağlığı dileklerimi iletiyorum.” -Cemil Yıldız-