Köprü esnafı şaşırttı

Köprü esnafı şaşırttı

Vakıf Alanı ‘Yeşil Alan’ Olmasın!

Köprübaşı Esnafı, Vakıf İşhanı yerine, alt kısmında marka değerli 6-7 işletme olan KENT OTELİ istiyor.

Kısa adı KÖPRÜ-DER olan, Köprübaşı Esnafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Vakıf İşhanı yerinin yeşil alan yerine, alt kısmında 6-7 adet marka değerli işletme bulunan bir Kent Oteli olmasını istedi. Köprü-Der Başkanı M. Kürşad Bayraktar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hürriyet Caddesi’ndeki Vakıf İşhanı ile ilgili Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenledi
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Vakıf İşhanı’nın yeri için iki seçenek belirlendiğini belirten Köprü-Der Başkanı M. Kürşad Bayraktar, köprübaşında bulunan esnaf olarak, Vakıf İşhanı’nın yerinin ‘yeşil alan’ olacak olması nedeniyle Dernek olarak çok büyük tedirginlikleri olduğunun altını çizdikten sonra şöyle konuştu:
“Bizler, Köprü-Der olarak, Vakıf İşhanı’nın yeri ile ilgili yeşil alan taleplerimiz bulunmamaktadır. Bizler, esnaflar, olarak yetkililerimiz olan; Hatay Valisi Rahmi Doğan’a, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a ve yetkili devlet büyüklerimize sesleniyoruz.
Son dönemlerde şehrimize değer katan, turizmin gelişmekte olduğu bir zamanda, bu alanın Kent Oteli Projesi olarak değerlendirmelerini istiyoruz. Otelin alt kısımlarında ise büyük, marka değeri olan 6 veya 7 tane işletmenin açılmasını talep etmekteyiz.”
Amaçlarının, bu bölgede yapılacak olan hizmetler için esnafa faydalı olabilmek olduğunun altını çizen KÖPRÜ-DER Başkanı Kürşad Bayraktar, şöyle devam etti:
“Yine bu bölge içerisinde yapılacak olan ‘İmar ve Yeşil Alan’ konusunda, başta mülki amirimiz olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi ve resmi kurum yetkililerine seslenmek istiyorum. Bizler, işyeri sahipleri olarak, belediyelerimiz ve devletimizin resmi kurumları tarafından yapılacak olan tüm imar ve yeşil alanlar konusunda elimizi taşın altına koymaya hazırız.” -Cemil Yıldız-