Köprübaşı Köftecileri Dertli

Köprübaşı Köftecileri Dertli

Milletvekili Güzelmansur geldi, sorunlar masaya yatırıldı, çözüm için “bekleyin” denildi.

Antakya köprübaşındaki köfteci ağırlıklı esnaf, son süreçte yaşadıkları “masa-sandalye” krizi dolayısıyla sıkıntı yaşıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kaldırım işgaline son verme uygulaması kapsamında köprübaşındaki köfteci esnafının dışarıya masa –sandalye çıkartması kısa süre önce yasaklandı. Uygulamadan mağdur olduklarını söyleyen köfteci ve yöre esnafının imdadına milletvekili Mehmet Güzelmansur yetişti. CHP’li Vekil, önceki akşam köf1teci esnafıyla bir araya geldi ve sorunları dinledi.
Milletvekili Güzelmansur, esnafın sorunlarını dinledikten sonra, şartların el vermesi ve kurallara uyulması dahilinde esnafa yardımcı olacağı sözünü verdi.
Edinilen bilgilere göre, Asi Nehri’ne bırakıldığı belirtilen yemek atıkları dolayısıyla kaldırıma masa-sandalye çıkartılması uygulamasının önüne geçildi. Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Başkan Savaş’la görüşeceğini ve esnafın temizlik sözü vermesi halinde masaların yeniden koyulması için yardımcı olacağını ifade etti.
Köfteci esnafı adına yapılan açıklamada, Güzelmansur’a teşekkür edildikten sonra, “Köfteci esnafını dinleyen ve alana gelen ilk Vekil sizsiniz. Çok teşekkür ediyoruz Vekilim” denildi.
Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Çarşamba akşamı gerçekleştirdiği bu ziyareti ardından şu değerlendirmede bulundu:
“Antakya köprübaşında yıllardan beri damak tadımızı zenginleştiren, akşamları hava almak için yürüyüşe çıktığımızda son durağımız haline gelen köfteci kardeşlerimiz sorunlarını anlatmak için bizi davet ettiler. Davete icabet edip sorunlarını dinledik. Çözüm için gerekli merciler ile çalışmaları başlatacağız.”
-Gökay Gökdemir-