Koro’ya tebrikler

Koro’ya tebrikler

Vali Doğan, Milletvekili Yayman, Bşb Başkanı Savaş, Antakya Belediye Başkanı Yılmaz, Medeniyetler Korosu’nu Tebrik Etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2020 yılı Özel Ödülü’ne layık görülen ve ödülü önceki gün Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Koro Şefi Yılmaz Özfırat’ın eşi Berna Özfırat’a Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilirken, Özel Ödül dolayısıyla; Hatay Valisi, Milletvekili ve belediye başkanlarının tebrik mesajları geldi.
Vali Rahmi Doğan’ın mesajı şöyle:
Hoşgörü ve kardeşliğin şehri Hatay’ımızı dünya çapında başarı ile temsil eden, Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü’nü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Medeniyetler Korosu’nu tebrik ediyor, başarılarının devamı için her türlü desteği vermeye devam diyoruz.”
Milletvekili Hüseyin Yayman da kutlama mesajında şunları yazdı:
“Hatay’ımıza çok yakıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülün’e layık görülen Antakya Medeniyetler Koromuz, ödülünü, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı Barışın ve kardeşliğin başkenti Hatay’ımıza çok yakıştı. Koromuzu tebrik ederiz.”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da koroyu tebrik etti. Savaş’ın tebrik mesajı şöyle:
“Hatay’ımızın dünyaya örnek toplumsal hoşgörü iklimini müzik ile buluşturarak gönülleri fetheden Antakya Medeniyetler Koromuz, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019-2020 Özel Ödülü’ne layık görüldü. Medeniyetler Koromuzu kutluyorum.”
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz da tebrik kervanına katılan isimler arasında yerini aldı. Başkan Yılmaz’ın mesajı da şöyle:
“Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019-2020 Özel Ödülü’ne layık görülen Antakya Medeniyetler Korosu üyelerini, başta Koro Şefi Yılmaz Özfırat olmak üzere kutluyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza tensiplerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”
Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat da gururlandığı olayla ilgili şu mesajı verdi:
“Kurulduğumuz günden bugüne kadar emek veren tüm arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu gurur hepimizin, bu gurur Hatay’ın.” -Selvi Günay-