Kovid’den ölen doktorun son sözleri

Kovid’den ölen doktorun son sözleri

Son nefesim bu…

Denizli ili Çivril Çıtak Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Soner Oğuz, kovid-19 ile mücadelesinde hayatını kaybetti. ASM doktoru Soner Oğuz’un ölümüyle sonuçlanan koronavirüs süreci, kendi anlatımıyla şöyle gerçekleşti:
“Pazar akşamı hafif üşüme titreme belirtileriyle başlayan hastalığım, salı akşamı dayanılmaz hale geldi. 3 gece, sabahı sabah ettim. Çarşamba günü, PCR yaptırdım, akşamında kovid (+) olduğu haberi geldi. Son nefes dedikleri olsa bu gerek… Neredeyse son nefesim kalmıştı! 112 ile acile gittim. 30 dakika daha geciksem, ben de sağlık şehidi mi olacaktım, bilmiyorum… Halen yaşıyorum. Ama bu sene, neredeyse sorduklarımın yarısından fazlası bu hastalığı geçiren sağlık çalışanları! Ne şartlar altında olursa olsun, sağlığınız için çalışıyoruz. Herkes bilsin. Sizi seviyoruz, ama siz de bizi sevin ve bize yardımcı olun lütfen.
2-3 gün aranızda olamayacağım, biraz dinlenmek istiyorum, ama en kısa sürede aranıza katılacağım. Beni arayan, mesaj çeken herkese teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Sağlık, önce sağlık! Lütfen dikkat edin.”
Bu mesaj, sağlık şehidi doktorumuzun son paylaşımıydı. “Bizi sevin ve yardımcı olun” diyordu son mesajında. İkizlerini bırakarak gitti. Tedbirlere tam bir sadakatle uyalım lütfen. Artık canımız yanmasın.
-GÖREV ŞEHİDİ-
Doktor meslektaşları, ölümü sonrasında, Dr. Soner Oğuz için şunları söyledi:
“Bir babayı, bir insanı, bir emekçiyi, bir abimizi, çok değerli bir doktorumuzu Koronadan kaybettik. İnsani tavırlarıyla, hep pozitif bakışıyla ve topluma verdiği çok öğretici mesajlarıyla tanıdığımız çok değerli abimiz, Aile Hekimi Dr. Soner Oğuz Bey’i maalesef Korona nedeniyle kaybettik. 4 gün önce bir paylaşımı vardı.
Bu paylaşımdan 4 gün sonra entübe olduğu haberini aldık ve bu sabah da değerli doktorumuzu kaybettik. O da, artık söylediği gibi görev şehidi oldu. Allah rahmet eylesin. Başta acılı ailesi olmak üzere, tüm sağlık camiasının başı sağ olsun.” -Cemil Yıldız-