Köy garajlarında eylem!

Köy garajlarında eylem!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yeni şehir içi otobüsleri alım hamlesine tepki…

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Hatay’ın 15 ilçesini içerecek şekilde toplu şehir içi taşımacılık uygulaması girişimine tepki eylemi yaşandı. Çarşamba günü köy garajlarında toplanan yaklaşık 200 dolayındaki, ilçeler ve mahalleler ile kent içi dolmuşçuluk yapan şoför esnafı, bu yöndeki bir uygulamanın sonları olacağını savundu ve durdurulmasını istedi.
Ani gelişen basın açıklamalı eylem sırasında polis geniş güvenlik önlemi aldı. Bu arada, Hatay Esnaf Sanatkarları ve Odaları Birlik Başkanı Kadir Teksöz, Antakya Şoförler Odası Başkanı Aziz Yılmaz ve Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Halil Kadife, eylemde bulunanları vazgeçirmek için uzun süre çaba harcadı. HESOB Başkanı Kadir Teksöz, eylemin ardından şu açıklamayı yaptı:
“Hatay Büyükşehir belediye Başkanımız Doç. Dr. Lutfü Savaş, 15 ilçe belediye başkanımız ve Büyükşehir’in bütün Meclis üyelerimize sesleniyorum. Köy minibüs garajında şoför esnafının isyanına, Emniyet Güvenlik Şube Müdürümüz Yavuz Bey’in babacan tavırları ile birlikte, Hatay Şoförler Odası Başkanımız Aziz Yılmaz ve şahsımın büyük çabaları neticesinde basın açıklaması yapılarak son verildi. Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanımız Halil Kadife abimiz, Çekmece-Özat-Pac-Harbiye ve diğer Kooperatif Başkanlarımız tansiyonun düşmesi için çaba harcadılar. Buradan Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin bütün Meclis üyelerine sesleniyorum. Bu gariban şoför esnafının ekmek parasıyla oynamayın. Bu dönüşüm aşamasında borçlanarak BŞB olarak otobüs almaya gerek yoktur.”
-Mehmet Özgün-