Kozkalesi Karantinada…

Kozkalesi Karantinada…

İlimiz Altınözü ilçesi Kozkalesi Mahallesi, Kovid 19 kapsamında karantinaya alındı. Cuma gece yarısından itibaren Kozkalesi’ne giriş ve çıkışlar tamamen yasaklandı. Başka bir şehirden Kozkalesi’ne gelin gelen genç bir kızın kovid-19 taşıyıcısı olduğu ve bu yolla mahalleye bulaştığı tahmin ediliyor.
İddiaya göre, genç kadının, Arsuz’daki şikayeti üzerine gittikleri hastanede kovid-19 virüsüne yakalandığı anlaşıldı. Doktorların uyarısına rağmen kendilerini karantinaya almayan genç çift, Altınözü ilçesine geri döndü. Genç çiftin Kozkalesi Mahallesi’nde yapılan iki düğüne de katıldıkları tespit edilince, Altınözü İlçe Jandarma ekipleri, yerleşim biriminin giriş ve çıkışlarını kapattı.
Kozkalesi Mahallesi, tedbir amaçlı olarak karantinaya alınırken, mahalleye giriş çıkışlar Jandarma kontrolünde yapılıyor.
KOZKALESİ NERESİ?
Kovid önlemleri kapsamında karantinaya alınan Altınözü ilçesi Kozkalesi Mahallesi, Antakya’ya 20 km ve Altınözü’ne 6,5 km uzaklıkta olup, 280 hane ve 983 nüfusa sahip bir yerleşim birimi. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)