“Kukla” eğlendirirken eğitiyor

“Kukla” eğlendirirken eğitiyor

HBB Şehir Tiyatrosu’nun “Nasreddin Hoca Ohh Gel Keyfim Gel” adlı kukla oyununun, Hatay’ın 15 ilçesindeki çok amaçlı salonlarda sahnelendiği ve minikleri eğlendirirken eğitmeye devam ettiği bildirildi. Düğün, taziye, nişan gibi hem iyi hem de kötü günde ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunulan çok amaçlı salonların, bu kez kültürel faaliyetler için kapılarını açtığı ifade edildi.
Hatay’da tiyatro izlemeyen çocuk kalmayacak hedefiyle yola çıktığı bildirilen HBB Şehir Tiyatrosunun, Hataylı minikleri 2017-2018 eğitim öğretim yılının sömestr tatilinde de eğitici ve öğretici kukla oyunuyla buluşturmaya devam ettiği belirtildi.
Yazarlığını ve yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrolarının başarılı sanatçılarından Atilla Yaprak’ın yaptığı “Nasreddin Hoca Ohh Gel Keyfim Gel” adlı eğlenceli kukla oyunu geçtiğimiz günlerde, Reyhanlı Terzihöyük ve Hassa çok amaçlı salonlarında miniklerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Nasreddin Hoca fıkralarından uyarlanarak sahneye taşınan oyun, miniklerin mutluluğuna vesile oldu.
HBB Şehir Tiyatrosu yetkileri tarafından yapılan açıklamada, eğitici ve öğretici kukla oyununun Hatay’ın 15 ilçesinde sahneleneceği dile getirildi. Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)