Kültürlü Mezunlar

Kültürlü Mezunlar

Hatay Kültür Eğitim Kurumları mezunları düzenlenen törende kep fırlattı.

Defne İlçesi Sümerler Mahallesi’ndeki Amfi Tiyatro’da düzenlenen kep atma törenine veliler, öğrenciler ve Hatay Kültür Eğitim Kurumları’nın Samandağ ve Antakya Şubesi tam kadro katıldı. Törende konuşan Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucularından Sibel Güzelmansur, mezun olan öğrencileri yürekten kutladığını belirtirken, yeni eğitim öğretim hayatlarında başarı diledi.
Mezunlar arasında Kızı Rüya Girişken de yer alan Hatay Kültür Eğitim Kurumları kurucusu Ali Girişken de, gençleri yetiştiren anne-babalara ve Kültür Ailesi’ne teşekkür ederek şunları söyledi:
“Bizler, Kültür Eğitim Kurumları olarak, eğitimin amacının önce bireyi anlamak, hayalleri ve imkânları dahilinde onu kendi zirvesine taşımak olduğunu düşünüyoruz ve bu felsefe doğrultusunda, ‘senden bir şey olmaz, zaten başaramazsın’ gibi, lügatımızda yeri olmayan negatif söylemleri, Hatay Kültür Eğitim kurumları olarak sevgimiz, anlayışımız, şefkatimiz, engin bilgi ve birikimimizle yıktık ve yıkmaya devam edeceğiz.”
Törenin sunucuları Mine Girişken ve Süleyman Çiçekli’nin anons ettiği öğrenciler tek tek sahneye çağırılırken, aileleri ile birlikte diplomalarını öğretmenlerinin ellerinden aldılar. -Selvi Günay-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)