Kupa macerası buraya kadar

Kupa macerası  buraya kadar

Savaş: Çok güzel İLK’ler yaşadık
Maden: İnanılmaz günler
Palut: GS’yi yenmek güzel bir şey

Hatayspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı 4-2 yenmesinin spor dünyasındaki yankıları sürerken; Hatayspor’un Onursal Başkanı, Kulüp Başkanı ve Teknik Direktörü ayrı ayrı röportajlar verdi, alınan galibiyetin çok değerli olduğu noktasında birleşti.
İşte o açıklamalar ve verilen mesajlar:
-SAVAŞ: Güzel İLK’ler yaşadık-
Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, bu sezon güzel İLK’ler yaşadıklarını söylerken; önce Spor Toto Birinci Lig lideri Gençlerbirliği’ni 3-1 yendiklerini, ardından Süper Lig lideri Başakşehir’i 4-1 yendiklerini ve nihayet, Süper Lig’in üç büyüklerinden, en güçlü kadroya sahip Galatasaray’ı 4-2 yendiklerini hatırlatarak, “Üç lig liderini yenmek ve onlara 3 maçta 11 gol atmak bizi onurlandırdı. Futbolcularımızı, teknik heyetimizi, yöneticileri kutlarım. Taraftarlara teşekkür ederiz. Amacımız Hatayspor’u Süper Lig’ taşımaktır. Biz kendimizi, Spor Toto Birinci Ligi’nde misafir kabul etmekteyiz. Burada 3 ayımız kaldı. 3 ay sonra daha güzel günler göreceğiz” dedi.
-MADEN: İnanılmaz günler yaşıyoruz-
Hatayspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden, Hatay olarak sporda inanılmaz günler yaşamakta olduklarını kaydederek, “Başakşehir’den sonra Galatasaray Kulübü’nü ağırladık. Futbolcularımızı ve teknik heyetimizi kutlarım. Çok anlamlı galibiyetler aldılar. Hatay’ın spor şehri olduğunu bir kez daha ülkeye gösterdiler. Hatayspor olarak, Türkiye’nin en popüler takımlarını ağırlamaktan ötürü mutluyuz. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum, tebrik ediyorum” dedi.
-PALUT: Kupa defterini kapattık-
Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, 4-2 kazandıkları Galatasaray maçındaki güzel oyundan ötürü futbolcularını kutladı ve “Kupa defterini kapattık, artık lige bakıyoruz” mesajı verdi.Teknik Direktör İlhan Palut’un Galatasaray maçı değerlendirmesi ise şöyle:
“İlk maçta, Türk Telekom Stadyumu’ndan 2-0’lık bir skorla ayrıldık. Bu skor, elbette Galatasaray karşısında bizi oldukça dezavantajlı bir duruma düşürdü. Biz, maç öncesi atacağımız bir golle moral anlamında yükseleceğimiz inancındaydık. Fakat durum bizim açımızdan tersine döndü ve gol yedik. Devre arasında futbolcularıma, skordan bağımsız olarak, iyi mücadele etmeleri gerektiğini ve sahaya kendi futbolumuzu yansıtmamız gerektiğini söyledim. İkinci yarı başladığında, kalemizde bir gol daha gördük. Yediğimiz gol sonrası farklı durumlar ortaya çıkabilirdi. Oyun disiplininden kopabilirdik veya teslim olabilirdik. Fakat oyuncularım çok iyi bir karakter koydular sahaya ve kısa sürede dört gol atmayı başardılar. Gönül isterdi ki, buraya kadar getirdiğimiz mücadeleyi, atacağımız bir golle taçlandırmak! Ama kupa maceramız buraya kadarmış. Bizleri son ana kadar destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra lig maçlarına yoğunlaşmamız gerekiyor. Tekrardan oyuncularıma teşekkür ederim.” -Cemil Yıldız-